i-MSCP 1.3.x - en to fi_FI translation catalogue (1474 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
fi_FI: Ylläpito / Tukijärjestelmä / Avoimet tukipyynnöt

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Muokkaa kustomoituja virhesivuja

en:  Wrong IP address.
fi_FI: Väärä IP-osoite

en: %%s must be lower than %%s.
fi_FI: %%s täytyy olla vähemmän kuin %%s.

en: %1$d / %2$d of unlimited
fi_FI: %1$d / %2$d / rajoittamaton

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
fi_FI: %1$d%% [%2$s / %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
fi_FI: %1$d%% [%2$s rajoittamattomasta]

en: %1$s - (Softwaredepot)
fi_FI: %1$s - (Ohjelmistovarasto)

en: %1$s - (Version: %2$s, Language: %3$s)
fi_FI: %1$s - (Versio: %2$s, Kieli: %3$s)

en: %1$s / %2$s of %3$s
fi_FI: %1$s / %2$s (%3$s)

en: %1$s / %2$s of unlimited
fi_FI: %1$s / %2$s / rajoittamaton

en: %1$s of %2$s
fi_FI: %1$s / %2$s

en: %1$s of <b>unlimited</b>
fi_FI: %1$s / <b>rajoittamaton</b>

en: %1$s you are now logged as %2$s
fi_FI: %1$s olet kirjautunut nyt käyttäjänä %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
fi_FI: %1$s%% [%2$s / %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
fi_FI: %1$s%% [%2$s / rajoittamaton]

en: %d %s remaining until account expiration
fi_FI: %d %s jäljellä ennen tilauksen päättymistä

en: %d / unlimited
fi_FI: %d / rajoittamaton

en: %d Service(s) port successfully updateds
fi_FI: %d Palvelu(n) portit päivitetty onnistuneesti.

en: %d configuration parameter(s) have/has been created.
fi_FI: %d asetusparametri(t) on/ovat luotu.

en: %d configuration parameter(s) have/has been updated.
fi_FI: %d asetusparametri(t) on/ovat päivitetty.

en: %d of %s
fi_FI: %d / %s

en: %d strings translated
fi_FI: %d riviä käännetty

en: %s / unlimited
fi_FI: %s / rajoittamaton

en: %s account successfully deleted.
fi_FI: %s tili on poistettu onnistuneesti.

en: %s doesn't exist or is empty.
fi_FI: %s ei ole olemassa tai on tyhjä.

en: %s is not a valid i-MSCP language file.
fi_FI: %s ei ole kelvollinen i-MSCP -kielitiedosto.

en: %s of %s
fi_FI: %s / %s

en: %s of unlimited
fi_FI: %s / rajoittamaton

en: %s page
fi_FI: %s sivu

en: %s record
fi_FI: %s tietue

en: %s: The clients consumption (%s) for this reseller is greater than the new limit.
fi_FI: %s: Asiakkaiden käyttö (%s) on suurempi kuin jälleenmyyjän uusi raja.

en: %s: This reseller has customer(s) with unlimited items.
fi_FI: %s: Jälleenmyyjällä on asiakkaita rajoittamattomilla ominaisuuksilla

en: %s: You cannot disable a service already consumed by reseller's customers.
fi_FI: %s: Et voi poistaa palvelua käytöstä, koska se on jo myönnetty jälleenmyyjän asiakkaille.

en: %s: You cannot disable a service already sold to reseller's customers.
fi_FI: %s: Et voi poistaa palvelua käytöstä, koska se on jo myyty jälleenmyyjän asiakkaille.

en: '%%value%%' exceeds the allowed length
fi_FI: '%%value%%' ylittää sallitun pituuden

en: (usually named
fi_FI: (nimetty yleensä

en: A PHP extension stopped the file upload.
fi_FI: PHP:n laajennus pysäytti tiedoston lähetyksen.

en: A database update is available
fi_FI: Tietokantapäivitys saatavilla

en: A hosting plan with same name already exists.
fi_FI: Järjestelmässä on jo samalla nimellä palvelupaketti.

en: A new i-MSCP version is available
fi_FI: Uusi i-MSCP versio on saatavilla

en: Access your domain statistics through the Web interface.
fi_FI: Pääsy domainisi tilastoihin hallintapaneelin kautta.

en: Access your files through the web interface.
fi_FI: Siirry tiedostonhallintaan

en: Access your mail through the web interface.
fi_FI: Siirry Webmailiin

en: Account data
fi_FI: Tilin tiedot

en: Account limits
fi_FI: Tilin rajoitukset

en: Account name
fi_FI: Tilin nimi

en: Account overview
fi_FI: Tilin yhteenveto

en: Account summary
fi_FI: Yhteenveto

en: Account type
fi_FI: Tilin tyyppi

en: Action
fi_FI: Toiminto

en: Action has been stopped.
fi_FI: Toiminto on pysäytetty

en: Action has failed.
fi_FI: Toiminto epäonnistui.

en: Actions
fi_FI: Toimenpiteet

en: Activate
fi_FI: Aktivoi

en: Activate this plugin
fi_FI: Aktivoi liitännäinen

en: Activated
fi_FI: Aktivoitu

en: Activated software
fi_FI: Ohjelmisto aktivoitu

en: Activation email
fi_FI: Aktivointi sähköposti

en: Activation in progress...
fi_FI: Aktivointi käynnissä...

en: Activation link expire time <small>(In minutes)</small>
fi_FI: Aktivointilinkin voimassaoloaika <small>(min)</small>

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Add FTP account
fi_FI: Lisää FTP tili

en: Add Htaccess group
fi_FI: Lisää htaccess -ryhmä

en: Add Htaccess user
fi_FI: Lisää htaccess -käyttäjä

en: Add SQL database
fi_FI: Lisää SQL-tietokanta

en: Add SQL user
fi_FI: Lisää SQL-käyttäjä

en: Add SSL certificate
fi_FI: Lisää SSL-sertifikaatti

en: Add admin
fi_FI: Lisää ylläpitäjä

en: Add catchall
fi_FI: Lisää 'Nappaa kaikki'

en: Add custom menu
fi_FI: Lisää kustomoitu valikko

en: Add customer
fi_FI: Lisää asiakas

en: Add customer - Next step
fi_FI: Lisää asiakas - Seuraava askel

en: Add domain alias
fi_FI: Lisää domain-alias

en: Add email account
fi_FI: Lisää sähköpostitili

en: Add group
fi_FI: Lisää ryhmä

en: Add hosting plan
fi_FI: Lisää hosting-paketti

en: Add new IP address
fi_FI: Lisää uusi IP osoite

en: Add new protected area
fi_FI: Lisää uusi suojattu alue

en: Add new service port
fi_FI: Lisää uusi palveluportti

en: Add permissions
fi_FI: Lisää oikeudet

en: Add permissions for reseller to software:
fi_FI: Lisää jälleenmyyjälle oikeudet ohjelmistoon:

en: Add protected area
fi_FI: Lisää suojattu alue

en: Add reseller
fi_FI: Lisää jälleenmyyjä

en: Add subdomain
fi_FI: Lisää alidomain

en: Add user
fi_FI: Lisää käyttäjä

en: Added by
fi_FI: Lisännyt

en: Addition in progress...
fi_FI: Lisäys käynnissä...

en: Additional data
fi_FI: Lisätiedot

en: Admin
fi_FI: Ylläpitäjä

en: Admin / General / Admin Log
fi_FI: Ylläpito / Yleiset / Ylläpidon loki

en: Admin / General / Overview
fi_FI: Ylläpito / Yleiset / Yleiskatsaus

en: Admin / General / Services Status
fi_FI: Ylläpito / Yleiset  / Palveluiden tila

en: Admin / Profile / Account Summary
fi_FI: Ylläpito / Profiili / Yhteenveto

en: Admin / Profile / Language
fi_FI: Ylläpito / Profiili / Kieli

en: Admin / Profile / Layout
fi_FI: Ylläpito / Profiili / Ulkoasu

en: Admin / Profile / Password
fi_FI: Ylläpito / Profiili / Vaihda salasana

en: Admin / Profile / Personal Data
fi_FI: Ylläpito / Profiili / Henkilökohtaiset tiedot

en: Admin / Settings
fi_FI: Ylläpito / Asetukset

en: Admin / Settings / IP Management
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / IP hallinta

en: Admin / Settings / Languages
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Kieli

en: Admin / Settings / Lost Password Email
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Salasanan palautuksen sähköposti

en: Admin / Settings / Plugin Management
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Liitännäisten hallinta

en: Admin / Settings / Server Traffic
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Palvelimen liikenne

en: Admin / Settings / Service Ports
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Palveluiden portit

en: Admin / Settings / Software Management
fi_FI: Ylläpitäjä / Asetukset / Ohjelmistohallinta

en: Admin / Settings / Software Options
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Sovelluksien asetukset

en: Admin / Settings / Welcome Email
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / Tervetuloa sähköposti

en: Admin / Settings / {TR_DYNAMIC_TITLE}
fi_FI: Ylläpito / Asetukset / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Admin / Software Management / Reseller Software
fi_FI: Ylläpitäjä / Ohjelmistohallinta / Jälleenmyyjien ohjelmistot

en: Admin / Statistics / IP Usage
fi_FI: Ylläpito / Tilastot / IP-osoitteiden käyttö

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics
fi_FI: Ylläpito / Tilastot / Jälleenmyyjätilastot

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics
fi_FI: Ylläpitäjä / Tilastot / Jälleenmyyjän tilastot / Käyttäjätilastot

en: Admin / Statistics / Reseller Statistics / User Statistics / {USERNAME} user statistics
fi_FI: Ylläpitäjä / Tilastot / Jälleenmyyjän tilastot / Käyttäjätilastot / {USERNAME} tilastot

en: Admin / Statistics / Server Statistics
fi_FI: Ylläpito / Tilastot / Palvelin

en: Admin / Statistics / Server Statistics / Day Statistics
fi_FI: Ylläpito / Tilastot / Palvelin / Päiväkohtainen

en: Admin / Support / Closed Tickets
fi_FI: Ylläpito / Tukijärjestelmä / Suljetut tukipyynnöt

en: Admin / Support / View Ticket
fi_FI: Ylläpito / Tukijärjestelmä / Katso tukipyyntöä

en: Admin / System Tools / Anti-Rootkits Logs
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / Anti-Rootkit -lokit

en: Admin / System Tools / Database Update
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / Tietokannan päivitys

en: Admin / System Tools / Debugger
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / Debuggeri

en: Admin / System Tools / Maintenance Settings
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / Huoltoasetukset

en: Admin / System Tools / System Information
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / Järjestelmän tiedot

en: Admin / System Tools / i-MSCP Updates
fi_FI: Ylläpito / Järjestelmätyökalut / i-MSCP Päivitykset

en: Admin / Users / Add Admin
fi_FI: Ylläpitäjä / Käyttäjät / Lisää ylläpitäjä

en: Admin / Users / Add Reseller
fi_FI: Ylläpito / Käyttäjät / Lisää jälleenmyyjä

en: Admin / Users / Circular
fi_FI: Ylläpitäjä / Käyttäjät / Joukkokirje

en: Admin / Users / Customers Assignment
fi_FI: Ylläpitäjä / Käyttäjät / Asiakasmääritys

en: Admin / Users / Edit Reseller
fi_FI: Ylläpito / Käyttäjät / Muokkaa jälleenmyyjää

en: Admin / Users / Overview
fi_FI: Ylläpitäjä / Käyttäjät / Yhteenveto

en: Admin / Users / Overview / Domain Details
fi_FI: Ylläpitäjä / Käyttäjät / Yhteenveto / Domainin tiedot

en: Admin / Users / Overview / Edit Admin
fi_FI: Ylläpito / Käyttäjät / Yhteenveto / Muokkaa ylläpitäjää

en: Admin / Users / Resellers Assignment
fi_FI: Ylläpito / Käyttäjät / Määritä jälleenmyyjä

en: Admin / Users / Sessions
fi_FI: Ylläpito / Käyttäjät / Istunnot

en: Admin account successfully created.
fi_FI: Ylläpitäjän -tunnus luotu onnistuneesti.

en: Admin log
fi_FI: Ylläpitologi

en: Admin not available
fi_FI: Admin ei tavoitettavissa

en: Admin users
fi_FI: Ylläpitäjät

en: Admin/IP usage statistics
fi_FI: Ylläpito / IP-osoitteiden käyttötilasto

en: Administrator
fi_FI: Ylläpitäjä

en: Administrator and Reseller levels
fi_FI: Ylläpitäjän ja jälleenmyyjän tasot

en: Administrator and customer
fi_FI: Ylläpitäjä ja asiakas

en: Administrator and customer levels
fi_FI: Ylläpitäjän ja asiakkaan tasot

en: Administrator and reseller
fi_FI: Ylläpitäjä ja jälleenmyyjä

en: Administrator level
fi_FI: Ylläpitäjän taso

en: Administrator login
fi_FI: Pääkäyttäjän kirjautuminen

en: Administrators
fi_FI: Ylläpitäjät

en: Administrators and customers
fi_FI: Ylläpitäjät ja asiakkaat

en: Administrators and resellers
fi_FI: Ylläpitäjät ja jälleenmyyjät

en: Alias forward
fi_FI: Aliaksen uudelleenohjaus

en: Alias mail
fi_FI: Sähköpostin alias

en: Alias subdomain forward
fi_FI: Alidomainin uudelleenohjaus

en: Alias subdomain mail
fi_FI: Aliaksen sähköpostitunnus

en: Aliases
fi_FI: Aliakset

en: All
fi_FI: Kaikki

en: All closed tickets were successfully deleted.
fi_FI: Kaikki suljetut tukipyynnöt on poistettu onnistuneesti.

en: All fields are required.
fi_FI: Kaikki kentät on pakollisia.

en: All in
fi_FI: Kaikki sisään

en: All levels
fi_FI: Kaikki tasot

en: All open tickets were successfully deleted.
fi_FI: Kaikki avoimet tukipyynnöt on poistettu onnistuneesti.

en: All out
fi_FI: Kaikki ulos

en: All reseller
fi_FI: Kaikki jälleenmyyjät

en: All traffic
fi_FI: Yhteensä

en: All users
fi_FI: Kaikki käyttäjät

en: Allow URL fopen
fi_FI: Salli URL fopen

en: Allows to share the mount point of another domain.
fi_FI: Sallii liittämisen toiseen verkkotunnukseen

en: Already in use
fi_FI: Käytössä

en: Alternative URL to reach your website
fi_FI: Vaihtoehtoinen osoite

en: An email addresse is not valid in mail forward list.
fi_FI: Sähköpostin uudelleenohjauksessa oleva sähköpostiosoite on virheellinen.

en: An unexpected error occurred
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe

en: An unexpected error occurred.
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe

en: An unexpected error occurred. Please contact your administrator.
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe. Ota yhteyttä ylläpitäjään.

en: An unexpected error occurred. Please contact your reseller.
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe. Ota yhteyttä jälleenmyyjään.

en: An unexpected error occurred: %s
fi_FI: Tapahtui odottamaton virhe: %s

en: An unknown error occurred during file upload: %s
fi_FI: Tiedoston latauksessa tapahtui odottamaton virhe: %s

en: Anti-Rootkits Logs
fi_FI: Anti-Rootkit -lokit

en: Application installer
fi_FI: Sovelluksien asentaja

en: Apply
fi_FI: OK

en: Apply changes
fi_FI: Hyväksy muutokset

en: Are you sure to install this package from the webdepot?
fi_FI: Oletko varma, että haluat asentaa tämän paketin ohjelmavarastosta?

en: Are you sure to install this package?
fi_FI: Oletko varma, että haluat asentaa tämän paketin?

en: Are you sure to remove the permissions ?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa oikeudet?

en: Are you sure you want delete the %s SQL user?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa %s SQL-käyttäjän?

en: Are you sure you want to activate this package?
fi_FI: Oletko varma, että haluat aktivoida tämän paketin?

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa palveluportin %s ?

en: Are you sure you want to delete %s?
fi_FI: Oletko varma että haluat poistaa %s?

en: Are you sure you want to delete all closed tickets?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki suljetut tukipyynnöt?

en: Are you sure you want to delete all tickets?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki tukipyynnöt?

en: Are you sure you want to delete the %s FTP user?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa FTP käyttäjän %s

en: Are you sure you want to delete the %s catch all?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa "Kerää kaikki" osoitteen %s

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias order?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa domainin %s alias-tilauksen?

en: Are you sure you want to delete the %s domain alias?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa %s domainin aliaksen?

en: Are you sure you want to delete the %s menu?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa %s valikon?

en: Are you sure you want to delete the '%s' ticket?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa '%s' tukipyynnön?

en: Are you sure you want to delete this DNS record?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän DNS-tietueen?

en: Are you sure you want to delete this domain alias?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän verkkotunnusaliaksen?

en: Are you sure you want to delete this hosting plan?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa tämän paketin?

en: Are you sure you want to delete this package?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän paketin?

en: Are you sure you want to delete this subdomain?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa aliverkkotunnuksen?

en: Are you sure you want to import this package into the local software repository?
fi_FI: Haluatko varmasti tuodatämän paketin paikalliseen ohjelmavarastoon?

en: Are you sure you want to import this package into the software depot?
fi_FI: Haluatko varmasti tuoda tämän paketin ohjelmakirjastoon?

en: Are you sure you want to install this package from the Web software repository?
fi_FI: Haluatko varmasti asentaa tämän paketin verkko-ohjelmavarastosta?

en: Are you sure you want to restore the backup?
fi_FI: Oletko varma että haluat palautaa varmuuskopion?

en: Assign
fi_FI: Myönnetty

en: Assign existing SQL user
fi_FI: Valitse olemassaoleva SQL-käyttäjä

en: Assign group
fi_FI: Aseta ryhmä

en: At least one intermediate certificate is invalid or missing.
fi_FI: Ainakin yksi sertifikaateista on virheellinen tai puuttuu.

en: Auto (Browser language)
fi_FI: Auto (selaimen kieli)

en: Auto responder
fi_FI: Automaattivastaaja

en: Auto-responder message cannot be empty.
fi_FI: Automaattivastaajan viesti ei voi olla tyhjä.

en: Auto-responder successfully scheduled for activation.
fi_FI: Automaattivastaaja ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Auto-responder successfully scheduled for deactivation.
fi_FI: Automaattivastaaja ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Auto-responder successfully scheduled for update.
fi_FI: Automaattivastaaja ajastettu päivitettäväksi onnistuneesti.

en: Available
fi_FI: Saatavilla

en: Available software
fi_FI: Saatavilla olevat ohjelmistot

en: Awaiting activation
fi_FI: Odottaa aktivointia

en: Awaiting for approval
fi_FI: Odottaa hyväksymistä

en: Back
fi_FI: Takaisin

en: Backup
fi_FI: Varmuuskopio

en: Backup and restore settings.
fi_FI: Varmuuskopio- ja palautusasetukset

en: Backup has been successfully scheduled for restoration.
fi_FI: Varmuuskopiot on ajastettu palautettavaksi onnistuneesti.

en: Bad password.
fi_FI: Väärä salasana.

en: Bad request.
fi_FI: Virheellinen pyyntö.

en: Behind
fi_FI: Lopussa

en: Blocking time between login/captcha attempts <small>(In seconds)</small>
fi_FI: Estoaika kirjautumisyrityksien välillä <small>(sekunneissa)</small>

en: Blocking time between logins and captcha attempts
fi_FI: Estoaika kirjautumisyritysten välissä

en: Blocktime <small>(in minutes)</small>
fi_FI: Estoaika <small>(minuuteissa)</small>

en: Body
fi_FI: Sisältö

en: Body is missing.
fi_FI: Sisältö puuttuu.

en: Bogomips
fi_FI: Bogomipsit

en: Both source and destination are identical.
fi_FI: Sekä lähde että kohde ovat identtiset.

en: Bruteforce detection
fi_FI: Bruteforce-tunnistus

en: Bulk Actions
fi_FI: Massatoiminnot

en: By
fi_FI: Toimesta

en: CPU Information
fi_FI: Prosessorin tiedot

en: Cache
fi_FI: Välimuisti

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Canonical name
fi_FI: Kanoninen nimi

en: Catch all
fi_FI: Nappaa kaikki

en: Catch all successfully scheduled for addition.
fi_FI: 'Nappaa kaikki' ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Catch all successfully scheduled for deletion.
fi_FI: 'Nappaa kaikki' ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Catchall
fi_FI: Kerää kaikki

en: Certificate
fi_FI: Sertifikaatti

en: Certificate data
fi_FI: Sertifikaatin tiedot

en: Change
fi_FI: Muuta

en: Change personal data
fi_FI: Muuta henkikäkohtaisia tietoja

en: Check for update
fi_FI: Tarkista päivitykset

en: Choose
fi_FI: Valitse

en: Choose dir
fi_FI: Valitse hakemisto

en: Choose file (Max: %1$d MiB)
fi_FI: Valitse tiedosto (max. %1$d MiB)

en: Choose hosting plan
fi_FI: Valitse palvelupaketti

en: Choose layout color
fi_FI: Valitse käyttöliittymän väri

en: Choose your language
fi_FI: Valitse kieli

en: Circular
fi_FI: Sähköpostimarkkinointi

en: Circular successfully sent.
fi_FI: Joukkokirje lähetetty onnistuneesti.

en: City
fi_FI: Kaupunki

en: Class
fi_FI: Luokka

en: Clear log
fi_FI: Tyhjennä loki

en: Click here for more details
fi_FI: Paina tästä nähdäksesi lisätietoja

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
fi_FI: Paina Palautus nappia ja järjestelmä palauttaa edellisen varmuuskopion

en: Click to activate
fi_FI: Paina tästä aktivoidaksesi

en: Click to deactivate
fi_FI: Paina tästä poistaaksesi käytöstä

en: Client / Databases / Add SQL Database
fi_FI: Asiakas / Tietokannat / Lisää SQL-tietokanta

en: Client / Databases / Overview
fi_FI: Asiakas / Tietokannat / Yleiskatsaus

en: Client / Databases / Overview / Add SQL User
fi_FI: Asiakas / Tietokannat / Yleiskatsaus / Lisää SQL-käyttäjä

en: Client / Databases / Overview / Update SQL User Password
fi_FI: Asiakas / Tietokannat / Yleiskatsaus / Päivitä SQL-käyttäjän salasana

en: Client / Domain / Edit DNS resource record
fi_FI: Asiakas / Verkkotunnus / Muokkaa DNS-tietuetta

en: Client / Domains
fi_FI: Asiakas / Domainit

en: Client / Domains / Add DNS resource record
fi_FI: Asiakas / Verkkotunnus / Lisää DNS-tietue

en: Client / Domains / Add Domain Alias
fi_FI: Asiakas / Domainit / Lisää domain-alias

en: Client / Domains / Add Subdomain
fi_FI: Asiakas / Domainit / Lisää alidomain

en: Client / Domains / Edit Domain Alias
fi_FI: Asiakas / Domainit / Muokkaa domain-aliasta

en: Client / Domains / Edit Subdomain
fi_FI: Asiakas / Domainit / Muokkaa alidomainia

en: Client / Domains / PHP Settings
fi_FI: Asiakas / Domainit / PHP-asetukset

en: Client / Domains / SSL Certificate
fi_FI: Asiakas / Domainit / SSL-sertifikaatti

en: Client / Email / Add Email Account
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Lisää sähköpostitili

en: Client / Email / Catchall
fi_FI: Asiakas / Email / Ohjaa kaikki

en: Client / Email / Catchall / Add Catchall
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Ohjaa kaikki / Lisää

en: Client / Email / Edit Email Account
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Muokkaa sähköpostitiliä

en: Client / Email / Overview
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Yleiskatsaus

en: Client / Email / Overview / Edit Auto Responder
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Yleiskatsaus / Muokkaa automaattivastausta

en: Client / Email / Overview / Enable Auto Responder
fi_FI: Asiakas / Sähköposti / Yleiskatsaus / Aktivoi automaattivastaus

en: Client / FTP / Add FTP Account
fi_FI: Asiakas / FTP / Lisää FTP-tili

en: Client / FTP / Overview
fi_FI: Asiakas / FTP / Yleiskatsaus

en: Client / FTP / Overview / Edit FTP Account
fi_FI: Asiakas / FTP / Yleiskatsaus / Muokkaa FTP-tiliä

en: Client / General / Overview
fi_FI: Asiakas / Yleiset / Yleiskatsaus

en: Client / Profile / Account Summary
fi_FI: Asiakas / Profiili / Yhteenveto

en: Client / Profile / Language
fi_FI: Asiakas / Profiili / Kieli

en: Client / Profile / Layout
fi_FI: Asiakas / Profiili / Ulkoasu

en: Client / Profile / Password
fi_FI: Asiakas / Profiili / Salasana

en: Client / Profile / Personal Data
fi_FI: Asiakas / Profiili / Henkilökohtaiset tiedot

en: Client / Statistics
fi_FI: Asiakas / Tilastot

en: Client / Support / Closed Tickets
fi_FI: Asiakas / Tukijärjestelmä/ Suljetut tukipyynnöt

en: Client / Support / New Ticket
fi_FI: Asiakas / Tukijärjestelmä / Uusi tukipyyntö

en: Client / Support / Open Tickets
fi_FI: Asiakas / Tukijärjestelmä / Avoimet tukipyynnöt

en: Client / Support / View Ticket
fi_FI: Asiakas / Tukijärjestelmä / Tarkastele tukipyyntöä

en: Client / Webtools / Custom Error Pages
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Muokatut virhesivut

en: Client / Webtools / Daily Backup
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Päivittäinen varmuuskopio

en: Client / Webtools / Overview
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Yhteenveto

en: Client / Webtools / Protected Areas
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet / Muokkaa käyttäjiä ja ryhmiä

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add Group
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet / Muokkaa käyttäjiä ja ryhmiä / Lisää ryhmä

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Add User
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet / Muokkaa käyttäjiä ja ryhmiä / Lisää käyttäjä

en: Client / Webtools / Protected Areas / Manage Users and Groups / Edit User
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet / Muokkaa käyttäjiä ja ryhmiä / Muokkaa käyttäjää

en: Client / Webtools / Protected Areas / {TR_DYNAMIC_TITLE}
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Suojatut-alueet / {TR_DYNAMIC_TITLE}

en: Client / Webtools / Software
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Ohjelmisto

en: Client / Webtools / Software / Software Installation
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Ohjelmisto / Ohjelmiston asennus

en: Client / Webtools / Software / View
fi_FI: Asiakas / Web-työkalut / Ohjelmisto / Katso

en: Clock speed (MHz)
fi_FI: CPU MHz

en: Close
fi_FI: Sulje

en: Close the ticket
fi_FI: Sulje tukipyyntö

en: Close ticket
fi_FI: Sulje tukipyyntö

en: Closed tickets
fi_FI: Suljetut kysymykset

en: Company
fi_FI: Yritys

en: Compress HTML output
fi_FI: Pakkaa HTML

en: Core data
fi_FI: Päätiedot

en: Cores
fi_FI: Ytimet

en: Could not upload file.
fi_FI: Tiedostoa ei voitu lähettää.

en: Could not upload file. File not found.
fi_FI: Tiedostoa ei voitu lähettää. Tiedostoa ei löydy.

en: Could not upload the file. Max. upload filesize (%1$d MB) has been reached.
fi_FI: Tiedostoa ei voitu lähettää. Tiedoston maksimikoko (%1$d MB) on ylitetty.

en: Count default email addresses
fi_FI: Laske oletussähköpostitilien määrä

en: Country
fi_FI: Maa

en: Create
fi_FI: Luo

en: Create catch all
fi_FI: Luo Nappaa kaikki

en: Create default email addresses
fi_FI: Luo oletussähköpostitilit

en: Created by
fi_FI: Luonut

en: Creation date
fi_FI: Luontiaika

en: Custom DNS record successfully scheduled for deletion.
fi_FI: DNS-tietue ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Custom DNS records
fi_FI: Kustomoidut DNS-merkinnät

en: Custom error page updated.
fi_FI: Itse määritelty virhesivu on päivitetty.

en: Custom error pages
fi_FI: Vaihtoehtoiset virhesivut

en: Custom menu name and link
fi_FI: Valinnaisen valikon nimi ja osoite

en: Custom menu properties
fi_FI: Valinnaisen valikon ominaisuudet

en: Custom menu successfully added.
fi_FI: Mukautettu valikko lisätty onnistuneesti.

en: Custom menu successfully deleted.
fi_FI: Valinnainen valikko poistettu onnistuneesti.

en: Custom menu successfully updated.
fi_FI: Valinnainen valikko päivitetty onnistuneesti.

en: Custom menus
fi_FI: Vaihtoehtoiset valikot

en: Customer
fi_FI: Asiakas

en: Customer ID
fi_FI: Asiakastunnus

en: Customer ID cannot have more than 200 characters
fi_FI: Asiakkaan ID ei voi olla yli 200 merkkiä

en: Customer account
fi_FI: Asiakkaan tili

en: Customer account successfully scheduled for activation.
fi_FI: Asiakkaan tili ajastettu aktivoitavaksi onnistuneesti.

en: Customer account successfully scheduled for creation.
fi_FI: Asiakkaan tili ajastettu luotavaksi onnistuneesti.

en: Customer account successfully scheduled for deactivation.
fi_FI: Asiakkaan tili ajastettu poistettavaksi käytöstä onnistuneesti.

en: Customer account successfully scheduled for deletion.
fi_FI: Asiakkaan tili ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Customer account successfully updated.
fi_FI: Asiakkaan tili päivitetty onnistuneesti.

en: Customer consumption
fi_FI: Asiakkaan käyttö

en: Customer level
fi_FI: Asiakkaan taso

en: Customer successfully scheduled for addition.
fi_FI: Asiakas ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Customer successfully scheduled for deletion.
fi_FI: Asiakas ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Customer's layout color successfully updated.
fi_FI: Käyttäjien käyttöliittymän väri vaihdettu.

en: Customer(s) successfully moved.
fi_FI: Siirto suoritettu onnistuneesti.

en: Customers
fi_FI: Asiakkaat

en: Customize error pages for your domain.
fi_FI: Muokkaa domainisi virhesivuja

en: DNS record already exist.
fi_FI: DNS merkintä on jo olemassa.

en: DNS resource records
fi_FI: DNS-tietueet

en: DOWN
fi_FI: Pois päältä

en: Daemon request failed.
fi_FI: Taustaprosessin pyyntö epäonnistui.

en: Daemon request successful.
fi_FI: Taustaprosessin pyyntö onnistui.

en: Daily backup
fi_FI: Päivittäinen varmuuskopio

en: Database
fi_FI: Tietokanta

en: Database Name and Users
fi_FI: Tietokannan nimi ja käyttäjät

en: Database Update Revision
fi_FI: Tietokannan päivityksen tarkistaminen

en: Database Update details
fi_FI: Tietokantapäivityksen tiedot

en: Database name
fi_FI: Tietokannan nimi

en: Database name is too long.
fi_FI: Tietokannan nimi on liian pitkä.

en: Database prefix
fi_FI: Tietokannan etuliite

en: Database prefix/suffix
fi_FI: Tietokannan prefix

en: Database required
fi_FI: Tietokanta vaaditaan

en: Database update
fi_FI: Tietokantapäivitys

en: Database usage
fi_FI: Tietokannat

en: Database users
fi_FI: Tietokantakäyttäjät

en: Databases
fi_FI: Tietokannat

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Day
fi_FI: Päivä

en: Day statistics
fi_FI: Päivätilastot

en: Days
fi_FI: Päivää

en: Deactivate
fi_FI: Poista käytöstä

en: Deactivate this plugin
fi_FI: Poista liitännäinen käytöstä

en: Deactivated
fi_FI: Poistettu käytöstä

en: Deactivation in progress...
fi_FI: Suoritetaan...

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Default language
fi_FI: Oletuskieli

en: Default language successfully updated.
fi_FI: Oletus kieli päivitetty onnistuneesti.

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete CatchAll
fi_FI: Poista Nappaa kaikki

en: Delete all tickets
fi_FI: Poista kaikki tukipyynnöt

en: Delete from log:
fi_FI: Poista lokitiedoista:

en: Delete order
fi_FI: Poista tilaus

en: Delete reseller software
fi_FI: Poista jälleenmyyjän ohjelmisto

en: Delete selected mail accounts
fi_FI: Poista valitut sähköpostitilit

en: Delete this plugin
fi_FI: Poista liitännäinen

en: Delete ticket
fi_FI: Poista tukipyyntö

en: Deletion in progress
fi_FI: Poisto käynnissä

en: Deletion in progress...
fi_FI: Poisto käynnissä...

en: Depot import
fi_FI: Varaston tuonti

en: Description
fi_FI: Kuvaus

en: Description cannot be empty.
fi_FI: Kuvaus ei voi olla tyhjä

en: Details
fi_FI: Tiedot

en: Directory %s doesn't exists.
fi_FI: Kansiota %s ei ole olemassa.

en: Directory '%s' doesn't exists.
fi_FI: Kansiota '%s' ei ole olemassa.

en: Directory '%s' is not allowed or invalid.
fi_FI: Kansiot '%s' ei ole sallittu tai se on virheellinen.

en: Disable
fi_FI: Poista käytöstä

en: Disabled
fi_FI: Ei käytössä

en: Disabled functions
fi_FI: Poispäältä olevat toiminnot

en: Disconnect
fi_FI: Katkaise

en: Disk
fi_FI: Levytila

en: Disk space
fi_FI: Levytila

en: Disk space limit [MiB]
fi_FI: Levytilarajoitus [MiB]

en: Disk usage
fi_FI: Levytilankäyttö

en: Disk usage detail
fi_FI: Erittely

en: Display errors
fi_FI: Näytä virheet

en: Document root
fi_FI: Juurihakemisto

en: Domain %s cannot be forwarded on itself.
fi_FI: Verkkotunnusta '%s' ei voi ohjata itseensä.

en: Domain %s is unavailable.
fi_FI: Domain %s ei ole käytettävissä.

en: Domain Limit
fi_FI: Domainin resurssit

en: Domain Name
fi_FI: Osoitteen nimi

en: Domain account
fi_FI: Domaintunnus

en: Domain account expired.
fi_FI: Tilaus on vanhentunut.

en: Domain accounts
fi_FI: Domaineja

en: Domain alias
fi_FI: Domain-alias

en: Domain alias %s cannot be forwarded on itself.
fi_FI: Domain-aliaksen %s kohde ei voi olla sama kuin domain-alias.

en: Domain alias errors
fi_FI: Domain-aliaksien virheet

en: Domain alias limit
fi_FI: Domain-aliakset

en: Domain alias name
fi_FI: Domainin aliaksen nimi

en: Domain alias successfully created.
fi_FI: Domain-alias luotu onnistuneesti.

en: Domain alias successfully ordered.
fi_FI: Domain-alias tilattu onnistuneesti.

en: Domain alias successfully scheduled for addition.
fi_FI: Domain-alias ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Domain alias successfully scheduled for deletion.
fi_FI: Domain-alias ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Domain alias successfully scheduled for update.
fi_FI: Domain-alias ajastettu päivitettäväksi onnistuneesti.

en: Domain aliases
fi_FI: Domain-aliakset

en: Domain and SQL databases
fi_FI: Domain ja SQL-tietokannat

en: Domain data
fi_FI: Verkkotunnuksen tiedot

en: Domain data were altered. Please try again.
fi_FI: Domainin tiedot ovat muuttuneet. Yritä uudelleen.

en: Domain details
fi_FI: Domainin tiedot

en: Domain errors
fi_FI: Domainien virheet

en: Domain expiration date
fi_FI: Vanhentumispäivä

en: Domain expiration date must be filled.
fi_FI: Domainin vanhentumis päivämäärä on täytettävä.

en: Domain limit
fi_FI: Domainit

en: Domain mail
fi_FI: Domainin sähköposti

en: Domain name
fi_FI: Domain-nimi

en: Domain name (ASCII form) cannot be greater than 255 characters.
fi_FI: Domainin nimi (ASCII-muodossa) ei voi olla pidempi kuin 255 merkkiä.

en: Domain name cannot be empty.
fi_FI: Domainin nimi ei voi olla tyhjä.

en: Domain name cannot start nor end with dot.
fi_FI: Domainin nimi ei voi alkaa eikä päättyä pisteellä.

en: Domain name contains an invalid character: %s
fi_FI: Domainnimi sisältää virheellisiä merkkejä: %s

en: Domain name label '%s' contain an invalid character: %s
fi_FI: Domainnimen kuvaus '%s' sisältää virheellisiä merkkejä %s

en: Domain name labels cannot be greater than 63 characters.
fi_FI: Domainnimen kuvaus ei voi olla pidempi kuin 63 merkkiä.

en: Domain name labels cannot start nor end with hyphen.
fi_FI: Domainnimen kuvaus ei voi alkaa eikä loppua tavuviivalla.

en: Domain new expiration date
fi_FI: Domainin uusi vanhentumispäivä

en: Domain overview
fi_FI: Domainin yleiskatsaus

en: Domain scheduled for update.
fi_FI: Domainin päivitys aloitettu.

en: Domain statistics
fi_FI: Domain-tilastot

en: Domain status is not ok.
fi_FI: Domainin tila ei ole ok.

en: Domain successfully scheduled for update.
fi_FI: Domain ajastettu päivitettäväksi.

en: Domain successfully updated.
fi_FI: Domain päivitetty onnistuneesti.

en: Domain type
fi_FI: Domain-tyyppi

en: Domains
fi_FI: Domainit

en: Domains per page
fi_FI: Domaineja sivulla

en: Done
fi_FI: Valmis

en: Download
fi_FI: Lataa

en: Download TAR
fi_FI: Lataa TAR

en: Download ZIP
fi_FI: Lataa ZIP

en: Download links
fi_FI: Latauslinkit

en: Download the archives stored in this directory
fi_FI: Lataa tässä kansiossa olevat arkistot

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Edit DNS resource record
fi_FI: Muokkaa DNS-tietuetta

en: Edit FTP account
fi_FI: Muokkaa FTP-tiliä

en: Edit SSL certificate
fi_FI: Muokkaa SSL-sertifikaattia

en: Edit admin
fi_FI: Muokkaa ylläpitäjää

en: Edit auto responder
fi_FI: Muokkaa automaattista vastaajaa

en: Edit custom error page
fi_FI: Muokkaa kustomoituja virhesivuja

en: Edit custom menu
fi_FI: Muokkaa kustomoituja valikoita

en: Edit customer
fi_FI: Muokkaa asiakasta

en: Edit domain
fi_FI: Muokkaa Domainia

en: Edit domain alias
fi_FI: Muokkaa domain-aliasta

en: Edit error page
fi_FI: Muokkaa virhesivua

en: Edit hosting plan
fi_FI: Muokkaa palvelupakettia

en: Edit htaccess user
fi_FI: Muokkaa htaccess käyttäjää

en: Edit mail account
fi_FI: Muokkaa sähköpostitunnusta

en: Edit mail quota
fi_FI: Muokkaa sähköpostin levytilaa

en: Edit protected area
fi_FI: Muokkaa suojattua aluetta

en: Edit reseller
fi_FI: Muokkaa jälleenmyyjää

en: Edit subdomain
fi_FI: Muokkaa alidomainia

en: Edit user
fi_FI: Muokkaa käyttäjää

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Email account already exists.
fi_FI: Sähköpostitunnus on jo olemassa.

en: Email account data
fi_FI: Sähköpostitilin tiedot

en: Email account errors
fi_FI: Sähköpostitilien virheet

en: Email account limit
fi_FI: Sähköpostitilit

en: Email account list
fi_FI: Sähköpostitilit

en: Email account successfully scheduled for addition.
fi_FI: Sähköpostitilin lisäys on ajastettu onnistuneesti.

en: Email account successfully scheduled for update.
fi_FI: Sähköpostitilin päivittäminen on ajastettu onnistuneesti.

en: Email accounts
fi_FI: Sähköpostitilit

en: Email accounts are hard suspended
fi_FI: Sähköpostitilit on poistettu käytöstä

en: Email address
fi_FI: Sähköpostiosoitteet

en: Email forward
fi_FI: Sähköpostin uudelleenohjaus

en: Email quota
fi_FI: Sähköpostin levytila

en: Email quota [MiB]
fi_FI: Sähköpostin levytila [MiB]

en: Email quota cannot be bigger than %s
fi_FI: Sähköpostin levytila ei voi olla suurempi kuin %s

en: Email quota cannot be bigger than disk space limit.
fi_FI: Sähköpostin levytila ei voi olla suurempi kuin käytettävissä oleva levytila.

en: Email quota cannot be lower than %d. Each mailbox should have a least 1 MiB quota.
fi_FI: Sähköpostin levytila ei voi olla alempi kuin %d. Levytilan tulee olla vähintään 1 MiB.

en: Email quota cannot be unlimited. Max value is %d MiB.
fi_FI: Sähköpostin levytila ei voi olla rajoittamaton. Suurin arvo on %d MiB.

en: Email settings
fi_FI: Sähköpostin asetukset

en: Email setup
fi_FI: Email-asetukset

en: Email successfully updated.
fi_FI: Sähköposti päivitetty onnistuneesti.

en: Empty data or wrong field.
fi_FI: Tyhjä tieto tai väärä kenttä.

en: Enable
fi_FI: Aktivoi

en: Enable SSL
fi_FI: Aktivoi SSL

en: Enable auto responder
fi_FI: Aktivoi automaattivastaaja

en: Enabled
fi_FI: Käytössä

en: Enabled for: %s
fi_FI: Käytössä: %s

en: Error
fi_FI: Virhe

en: Error details
fi_FI: Virheen tiedot

en: Error pages
fi_FI: Virhesivut

en: Error reporting
fi_FI: Virheraportointi

en: Error: Remote File not found!
fi_FI: Virhe: tiedostoa ei löytynyt!

en: Errors
fi_FI: Virheet

en: Excl. default mails
fi_FI: Poislukien oletussähköpostit

en: Execute tasks
fi_FI: Suorita tehtävät

en: Expire date
fi_FI: Vanhenemispäivä

en: Ext. mail server
fi_FI: Ulkoinen sähköpostipalvelin

en: External mail server
fi_FI: Ulkoinen sähköpostipalvelin

en: External mail server feature scheduled for activation.
fi_FI: Ulkoinen sähköpostipalvelin on ajastettu lisättäväksi.

en: External mail server feature scheduled for deactivation.
fi_FI: Ulkoinen sähköpostipalvelin on ajastettu poistettavaksi.

en: External mail servers
fi_FI: Ulkoiset sähköpostipalvelimet

en: FTP account
fi_FI: FTP-tunnus

en: FTP account already exists.
fi_FI: FTP tili on jo olemassa.

en: FTP account limit
fi_FI: FTP-tilit

en: FTP account limit reached.
fi_FI: FTP-tilien enimmäismäärä täynnä.

en: FTP account successfully added.
fi_FI: FTP-tunnus lisätty onnistuneesti.

en: FTP account successfully deleted.
fi_FI: FTP-tili on poistettu onnistuneesti.

en: FTP account successfully updated.
fi_FI: FTP-tili on päivitetty onnistuneesti.

en: FTP accounts
fi_FI: FTP-tunnukset

en: FTP home directory
fi_FI: Kotikansio

en: FTP home directory cannot be empty.
fi_FI: Kotikansio ei voi olla tyhjä.

en: FTP traffic
fi_FI: FTP-liikenne

en: FTP user errors
fi_FI: FTP käyttäjävirheet

en: Failed to write file to disk.
fi_FI: Kirjoittaminen levylle epäonnistui.

en: Failure in the package. Deleting!
fi_FI: Paketissa havaittu virhe. Poistetaan!

en: Fax
fi_FI: Faksi

en: Feature
fi_FI: Ominaisuus

en: Features
fi_FI: Ominaisuudet

en: Female
fi_FI: Nainen

en: File %s doesn't exist or cannot be reached!
fi_FI: Tiedostoa %s ei ole olemassa tai sitä ei voida ladata!

en: File %s doesn't look like a migration file.
fi_FI: Tiedosto %s ei näytä migraatio-tiedostolta.

en: File does not exist. %1$s.tar.gz
fi_FI: Tiedostoa ei löydy. %1$s.tar.gz

en: File exceeds the size limit.
fi_FI: Tiedosto ylittää kokorajoituksen.

en: File has been successfully uploaded.
fi_FI: Tiedosto on lähetetty onnistuneesti.

en: File is not readable.
fi_FI: Tiedosto ei ole luettava

en: File needs to be a 'tar.gz' archive.
fi_FI: Tiedoston pitää olla 'tar.gz' paketti.

en: File successfully uploaded.
fi_FI: Tiedosto lähetetty onnistuneesti.

en: File usage
fi_FI: Tiedostot

en: FileManager
fi_FI: Tiedostonhallinta

en: Filemanager
fi_FI: Tiedostonhallinta

en: Filesystem system Info
fi_FI: Tiedostojärjestelmän tiedot

en: Fill out a message text.
fi_FI: Täytä viesti.

en: First name
fi_FI: Etunimi

en: First name cannot have more than 200 characters.
fi_FI: Etunimi ei voi olla enemmän kuin 200 merkkiä

en: Forbidden
fi_FI: Kielletty

en: Force retry
fi_FI: Pakota uudelleen

en: Forward
fi_FI: Ohjaus

en: Forward URL
fi_FI: Uudelleenohjaus osoitteeseen (URL)

en: Forward URL %s is not valid.
fi_FI: Uudelleenohjaus osoitteeseen '%s' ei ole mahdollista.

en: Forward list is empty.
fi_FI: Edelleenlähetys lista on tyhjä

en: Forward mail
fi_FI: Ohjaa sähköpostiin

en: Forward to
fi_FI: Ohjaa:

en: Forward to URL
fi_FI: Ohjaa osoitteeseen

en: Forward type
fi_FI: Ohjauksen tyyppi

en: Free
fi_FI: Vapaana

en: From
fi_FI: Keneltä

en: From reseller
fi_FI: Jälleenmyyjältä

en: Ftp
fi_FI: FTP

en: Ftp account
fi_FI: FTP-tili

en: Ftp account data
fi_FI: FTP-tilin tiedot

en: Ftp accounts
fi_FI: FTP- tilit

en: Ftp directories
fi_FI: FTP kansiot

en: Gender
fi_FI: Sukupuoli

en: General
fi_FI: Yhteenveto

en: General information
fi_FI: Yleistiedot

en: General settings
fi_FI: Yleiset asetukset

en: Generate
fi_FI: Generoi

en: Generate a self-signed certificate
fi_FI: Generoi itse allekirjoitettu sertifikaatti

en: Get a new security code
fi_FI: Generoi uusi turvakoodi

en: Group
fi_FI: Ryhmä

en: Group members
fi_FI: Ryhmän jäsenet

en: Group name
fi_FI: Ryhmän nimi

en: Groups
fi_FI: Ryhmät

en: HTTP traffic
fi_FI: HTTP-liikenne

en: Hide aliases
fi_FI: Piilota aliakset

en: High
fi_FI: Suuri

en: Home directory
fi_FI: Kotikansio

en: Homepage
fi_FI: Kotisivu

en: Host from which SQL user is allowed to connect to SQL server
fi_FI: Palvelin, josta SQL-käyttäjän on sallittua yhdistää SQL-palvelimeen

en: Hosting plan
fi_FI: Palvelupaketti

en: Hosting plan availability
fi_FI: Palvelupaketin saatavuus

en: Hosting plan limits exceed reseller limits.
fi_FI: Palvelupaketin rajat ylittävät jälleenmyyjän käytössä olevat rajat.

en: Hosting plan limits exceed your limits.
fi_FI: Hosting-paketin rajat ylittävät käytössäsi olevat resurssit

en: Hosting plan successfully created.
fi_FI: Palvelupaketti lisätty onnistuneesti.

en: Hosting plan successfully deleted.
fi_FI: Palvelupaketti on poistettu onnistuneesti.

en: Hosting plan successfully updated.
fi_FI: Palvelupaketti päivitetty onnistuneesti.

en: Hosting plans
fi_FI: Hosting-paketit

en: Hour
fi_FI: Tunti

en: Hours
fi_FI: Tuntia

en: Htaccess errors
fi_FI: htaccess -virheet

en: Htaccess group
fi_FI: htaccess -ryhmä

en: Htaccess group successfully scheduled for addition.
fi_FI: htaccess -ryhmä ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Htaccess group successfully scheduled for deletion.
fi_FI: htaccess -ryhmä ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Htaccess user
fi_FI: htaccess -käyttäjä

en: Htaccess user successfully assigned to the %s htaccess group
fi_FI: htaccess -käyttäjä lisätty onnistuneesti htaccess -ryhmään %s

en: Htaccess user successfully deleted from the %s htaccess group
fi_FI: htaccess -käyttäjä poistettu onnistuneesti htaccess -ryhmään %s

en: Htaccess user successfully scheduled for addition.
fi_FI: htaccess -käyttäjä ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Http traffic
fi_FI: http-liikenne

en: IP Address
fi_FI: IP-osoite

en: IP address
fi_FI: IP-osoite

en: IP address already under the control of i-MSCP.
fi_FI: IP-osoite on jo lisätty i-MSCP: hallittavaksi

en: IP address successfully scheduled for addition.
fi_FI: IP-osoite ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: IP address successfully scheduled for deletion.
fi_FI: IP-osoite ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: IP address successfully scheduled for modification.
fi_FI: IP-osoite on ajatettu muokattavaksi.

en: IP assignments
fi_FI: Jaetut IP-osoitteet

en: IP errors
fi_FI: IP virheet

en: IP management
fi_FI: IP-hallinta

en: IP netmask
fi_FI: IP verkkomaski

en: IP usage
fi_FI: IP käyttö

en: IPv6 address
fi_FI: IPv6 osoite

en: If set to `yes`, Web folders will be protected against deletion.
fi_FI: Jos päällä, web-hakemistot suojataan poistamiselta.

en: If set to `yes`, the reseller can allows his customers to edit this PHP configuration option.
fi_FI: Jos päällä, jälleenmyyjä voi sallia käyttäjille PHP-asetusten muutokset.

en: If set to `yes`, the reseller can enable/disable the PHP mail function for his customers, else, the PHP mail function is disabled.
fi_FI: Jos päällä, jälleenmyyjä voi asettaa päälle / pois päältä PHP sähköpostifunktion. Muussa tapauksessa PHP:n sähköpostifunktio on poissa käytöstä.

en: If the name field is filled with the @ sign or left blank, it will be automatically substituted by $ORIGIN value.
fi_FI: Jos kenttään täytetään @-merkki tai se jätetään tyhjäksi, täydennetään siihen automaattisesti $ORIGIN-arvo.

en: If you want to limit the reseller, you must first limit its customers.
fi_FI: Jos haluat rajoittaa jälleenmyyjää, sinun täytyy ensiksi rajoitta hänen asikkaitaan.

en: Images have to be smaller than 500 x 90 pixels.
fi_FI: Kuvien täytyy olla pienempiä kuin 500 x 90 pikseliä.

en: Import
fi_FI: Tuonti

en: Import in local repository
fi_FI: Tuo paikallinen varasto

en: Import new language file
fi_FI: Tuo uusi kielitiedosto

en: In case domain expiration date is 'N/A', the expiration date will be set from today.
fi_FI: Mikäli domainin vanhentumispäivää ei ole asetettu', vanhentumispäiväksi asetetaan tämä päivä.

en: In front
fi_FI: Edessä

en: In maintenance mode, only administrators can login.
fi_FI: Huoltotilassa vain ylläpitäjät voivat kirjautua.

en: Incl. default mails
fi_FI: Sisältäen oletussähköpostit

en: Incorrect Email quota
fi_FI: Virheellinen sähköpostin levytilan määrä

en: Incorrect Email quota.
fi_FI: Virheellinen sähköpostin levytilan määrä

en: Incorrect FTP account limit.
fi_FI: Virheellinen arvo FTP-tilien rajoitukselle.

en: Incorrect SQL database limit.
fi_FI: Virheellinen arvo SQL-tietokantojen rajoitukselle.

en: Incorrect SQL user limit.
fi_FI: Virheellinen arvo SQL-käyttäjien rajoitukselle.

en: Incorrect alias limit.
fi_FI: Virheellinen arvo domain-aliaksien rajoitukselle.

en: Incorrect disk space limit.
fi_FI: Virheellinen arvo levytilanrajoitukselle.

en: Incorrect domain alias limit.
fi_FI: Virheellinen arvo domain-alias rajoitukselle.

en: Incorrect email account limit.
fi_FI: Virheellinen arvo sähköpostitilien rajoitukselle.

en: Incorrect email length or syntax.
fi_FI: Väärä sähköpostin pituustai muoto.

en: Incorrect email quota.
fi_FI: Virheellinen sähköpostin levytilan määrä

en: Incorrect limit for %s.
fi_FI: Virheellinen raja-arvo arvolle %s.

en: Incorrect monthly traffic limit.
fi_FI: Virheellinen arvo kuukausittaiselle liikenteen enimmäismäärälle.

en: Incorrect post code length or syntax!
fi_FI: Virheellinen postinumeron pituus tai muoto!

en: Incorrect subdomain limit.
fi_FI: Virheellinen arvo alidomainien enimmäismäärälle.

en: Incorrect syntax for email address.
fi_FI: Virheellinen muoto sähköpostille.

en: Incorrect username length or syntax.
fi_FI: Väärä käyttäjänimen pituus tai muoto.

en: Install
fi_FI: Asenna

en: Install in progress
fi_FI: Asennus käynnissä

en: Install this plugin
fi_FI: Asenna liitännäinen

en: Install various Web applications with a few clicks.
fi_FI: Asenna lukuisia Web-sovelluksia muutamalla painalluksella.

en: Installation details
fi_FI: Asennuksen tiedot

en: Installation in progress...
fi_FI: Asennus käynnissä...

en: Installation path
fi_FI: Asennuspolku

en: Installed Package which was deleted by your reseller.
fi_FI: Asennettu paketti poistettiin jälleenmyyjän toimesta.

en: Installed in reseller repository
fi_FI: Asennettu jälleenmyyjän verkko-varastoon.

en: Installed in software repository
fi_FI: Asennettu ohjelmisto-verkkovarastoon

en: Installed on
fi_FI: Asennettu

en: Installing your uploaded package. Please refresh this page.
fi_FI: Asennetaan pakettia. Ole hyvä ja päivitä sivu.

en: Instructions to download today's backup
fi_FI: Ohjeet tämän päivän varmuuskopion lataukseen

en: Intermediate certificate(s)
fi_FI: Keskitason sertifikaatit

en: Internal Server Error
fi_FI: Palvelimen sisäinen virhe

en: Internationalization
fi_FI: Kansainvälistäminen

en: Invalid FTP username.
fi_FI: Virheellinen FTP-käyttäjätunnus

en: Invalid SQL user host: %s
fi_FI: Virheellinen SQL-käyttäjän palvelin: %s

en: Invalid SQL user. SQL user must exists and belong to the provided database.
fi_FI: Virheellinen SQL-käyttäjä. SQL käyttäjä täytyy olla olemassa ja sen täytyy kuulua annetulle tietokannalle.

en: Invalid SSL certificate
fi_FI: Virheellinen SSL-sertifikaatti

en: Invalid SSL certificate.
fi_FI: Virheellinen SSL-sertifikaatti

en: Invalid URL.
fi_FI: Virheellinen osoite.

en: Invalid `%s` field.
fi_FI: Virheellinen '%s' kenttä.

en: Invalid domain name.
fi_FI: Virheellinen domain-tunnus.

en: Invalid email address.
fi_FI: Virheellinen sähköposti-tunnus

en: Invalid email username.
fi_FI: Virheellinen käyttäjänimi sähköpostille.

en: Invalid group name!
fi_FI: Väärä ryhmännimi!

en: Invalid menu order.
fi_FI: Virheellinen navigaatiojärjestys

en: Invalid name.
fi_FI: Virheellinen nimi.

en: Invalid payload received from GitHub
fi_FI: Virheellinen tietosisältä vastaanotettu GitHub:sta.

en: Invalid plugin directory: %s
fi_FI: Virheellinen lisäosa-hakemisto: %s

en: Invalid private key or passphrase.
fi_FI: Virheellinen yksityinen avain tai salasana.

en: Invalid target.
fi_FI: Virheellinen kohde.

en: Invalid type given. String expected
fi_FI: Virheellinen tyyppi. String-oletettu.

en: Invalid username.
fi_FI: Virheellinen käyttäjänimi.

en: Kernel Version
fi_FI: Kernelin versio

en: Kill session
fi_FI: Tapa sessio

en: Label
fi_FI: Nimi

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Language file
fi_FI: Kielitiedosto

en: Language file successfully installed.
fi_FI: Kielitiedosto on asennettu onnistuneesti.

en: Language successfully updated.
fi_FI: Kielitiedosto on päivitetty onnistuneesti.

en: Languages
fi_FI: Kielet

en: Languages index was successfully re-built.
fi_FI: Käännökset rakennettiiin uudestaan onnistuneesti

en: Last Web software repository update
fi_FI: Viimeisin verkko-ohjelmavaraston päivitys

en: Last access
fi_FI: Viimeisin käynti

en: Last name
fi_FI: Sukunimi

en: Last name cannot have more than 200 characters.
fi_FI: Sukunimi ei voi sisältää enemmän kuin 200 merkkiä.

en: Last reply date
fi_FI: Viimeisin vastaus päivämäärä

en: Last translator
fi_FI: Viimeisin kääntäjä

en: Layout
fi_FI: Teema

en: Layout color
fi_FI: Käyttöliittymän väri

en: Layout color successfully updated.
fi_FI: Käyttöliittymän väri on päivitetty onnistuneesti.

en: Level
fi_FI: Taso

en: Limit
fi_FI: Rajoita

en: Limit value
fi_FI: Raja

en: Limits
fi_FI: Rajoitukset

en: Link
fi_FI: Linkki

en: Link to authors homepage
fi_FI: Linkki tekijän kotisivulle

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
fi_FI: Kuorma (1 Min, 5 Min, 15 Min)

en: Loading data...
fi_FI: Ladataan tietoja...

en: Log entries successfully deleted.
fi_FI: Lokitiedot poistettu onnistuneesti.

en: Login
fi_FI: Kirjaudu

en: Login password
fi_FI: Salasana

en: Login username
fi_FI: Käyttäjätunnus

en: Login with your FTP account
fi_FI: Kirjaudu FTP-tunnuksellasi

en: Logo file
fi_FI: Logotiedosto

en: Logo successfully removed.
fi_FI: Logo poistettu onnistuneesti.

en: Logo successfully updated.
fi_FI: Logo päivitetty onnistuneesti.

en: Logout
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Lost password
fi_FI: Salasanan palautus

en: Lost password email
fi_FI: Salasana kadonnut -sähköposti

en: Lost password email templates were updated.
fi_FI: Kadonnut salasana -pohja on päivitetty.

en: Lost password link
fi_FI: Salasana kadonnut linkki

en: Lostpw link
fi_FI: Salasanamuistuttajan linkki

en: Low
fi_FI: Pieni

en: Mail
fi_FI: Sähköposti

en: Mail Log Level
fi_FI: Sähköposti-ilmoitukset

en: Mail account %s successfully scheduled for deletion.
fi_FI: Sähköpostitili %s ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Mail account type
fi_FI: Sähköpostitilin -tyyppi

en: Mail accounts list is empty.
fi_FI: Sähköpostikäyttäjien lista on tyhjä!

en: Mail feature is disabled.
fi_FI: Sähköposti-ominaisuus on poistettu käytöstä.

en: Mail usage
fi_FI: Sähköpostit

en: Main menu labels visibility successfully updated.
fi_FI: Päävalikon otsikoiden näkyvyys on päivitetty.

en: Maintenance message
fi_FI: Huoltotilan viesti

en: Maintenance mode
fi_FI: Huoltotila

en: Maintenance mode is activated. In this mode, only administrators can login.
fi_FI: Huoltotila aktivoitu. Vain ylläpitäjät voivat kirjautua sisään.

en: Maintenance settings
fi_FI: Huoltotilan asetukset

en: Male
fi_FI: Mies

en: Manage SQL
fi_FI: Hallitse tietokantoja

en: Manage SSL certificate
fi_FI: Hallitse SSL-sertifikaattia

en: Manage htaccess users and groups
fi_FI: Hallitse htaccess käyttäjiä ja ryhmiä

en: Manage users
fi_FI: Hallitse käyttäjiä

en: Manage users and groups
fi_FI: Hallitse käyttäjiä ja ryhmiä

en: Manage your protected areas, users and groups.
fi_FI: Hallitse suojattuja alueita, käyttäjiä ja ryhmiä.

en: Manual
fi_FI: Manuaalinen

en: Mark
fi_FI: Valitse

en: Max number of login attempts
fi_FI: Max kirjautumisyritystä

en: Max traffic
fi_FI: Maksimiliikenne

en: Max. remote filesize (%s) has been reached. Your remote file is %s
fi_FI: Maksimi tiedoston koko (%s) on saavutettu. Tiedostosi koko on %s

en: Max. remote filesize (%s) is reached. Your remote file is %s
fi_FI: Maksimi tiedoston koko (%s) on saavutettu. Tiedostosi koko on %s

en: Maximum number of captcha validation attempts
fi_FI: Maksimimäärä CAPTCHA-yrityksiä

en: Medium
fi_FI: Normaali

en: Member of group
fi_FI: Ryhmän jäsen

en: Memory information
fi_FI: Muistin tiedot

en: Message
fi_FI: Viesti

en: Message template
fi_FI: Viestipohja

en: Message template info
fi_FI: Viestipohjan tiedot

en: Message to reseller before deleting the software
fi_FI: Lähetä viesti jälleenmyyjälle ennekuin poistat ohjelmiston

en: MiB
fi_FI: MB

en: Migration file %s is not readable.
fi_FI: Migraatio-tiedosto %s ei ole luettavissa.

en: Minute
fi_FI: Minuttia

en: Minutes
fi_FI: Minuttia

en: Missing domain
fi_FI: Puuttuva domain

en: Model
fi_FI: Malli

en: Modification in progress...
fi_FI: Muutos käynnissä..

en: Month
fi_FI: Kuukausi

en: Monthly traffic limit [MiB]
fi_FI: Kuukausittainen liikennerajoitus [MiB]

en: Monthly traffic limit must be a number.
fi_FI: Kuukausittaisen liikennemäärän raja-arvon on oltava numero.

en: Monthly traffic warning cannot be bigger than monthly traffic limit.
fi_FI: Liikennemäärän varoituksen arvo ei voi olla suurempi kuin sallittu kuukausittainen liikennemäärä.

en: Monthly traffic warning must be a number.
fi_FI: Varoitusrajan täytyy olla numero.

en: More Details
fi_FI: Lisätietoja

en: Mount
fi_FI: Liitos

en: Mount point
fi_FI: Liitospiste

en: Move
fi_FI: Siirrä

en: Moving aborted.
fi_FI: Siirto keskeytetty.

en: N/A
fi_FI: Ei asetettu

en: Name
fi_FI: Nimi

en: Name cannot be empty.
fi_FI: Nimi ei voi olla tyhjä.

en: Never
fi_FI: Ei asetettu

en: New SQL user data
fi_FI: Uuden SQL-käyttäjän tiedot

en: New alias order for {CUSTOMER}
fi_FI: Uusi alias-tilaus asiakkaalta {CUSTOMER}

en: New ticket
fi_FI: Uusi kysymys

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Next step
fi_FI: Seuraava vaihe

en: No
fi_FI: Ei

en: No IP address found.
fi_FI: IP-osoitteita ei löytynyt.

en: No administrator accounts found.
fi_FI: Ylläpitäjän tiliä ei löytynyt.

en: No anti-rootkits logs
fi_FI: Ei merkintöjä

en: No available
fi_FI: Ei saatavilla

en: No custom menu found.
fi_FI: Ei valinnaisia valikoita

en: No customer accounts found.
fi_FI: Asiakkaiden tilejä ei löytynyt.

en: No database update available.
fi_FI: Tietokantapäivityksiä ei saatavilla.

en: No error found
fi_FI: Ei virheitä

en: No file was uploaded.
fi_FI: Tiedostoa ei ladattu.

en: No group found.
fi_FI: Ei ryhmiä

en: No hosting plan available.
fi_FI: Ei palvelupaketteja saatavilla

en: No records found matching the search criteria.
fi_FI: Hakuehtoihin vastaavia tietueita ei löytynyt.

en: No reseller accounts found.
fi_FI: Jälleenmyyjän tilejä ei löytynyt.

en: No reseller with activated software installer found!
fi_FI: Ei jälleenmyyjiä, joilla ohjelmistoasentaja aktivoituna!

en: No resellers found.
fi_FI: Ei jälleenmyyjiä.

en: No software available
fi_FI: Ohjelmistoja ei ole saatavilla.

en: No software in Web repository found!
fi_FI: Ohjelmaa ei löydetty verkko-ohjelmavarastosta!

en: No software in software depot available!
fi_FI: Ohjelmia ei ole saatavilla ohjelmavarastossa!

en: No software is waiting for activation
fi_FI: Ei aktivointia odottavia ohjelmistoja

en: No statistics found for the given period. Try another period.
fi_FI: Tilastoja ei löydy annetulle ajanjaksolle. Kokeile toista ajanjaksoa.

en: No update available
fi_FI: Päivityksiä ei ole saatavilla

en: No used yet
fi_FI: Ei vielä käytössä

en: No user found.
fi_FI: Käyttäjää ei löydy.

en: No users found for this reseller.
fi_FI: Ei käyttäjiä.

en: No.
fi_FI: Nro.

en: None
fi_FI: Ei asetettu

en: Normal
fi_FI: Normaali

en: Normal + Forward
fi_FI: Normaali + Uudelleenohjaus

en: Normal connection
fi_FI: Normaali yhteys

en: Normal users
fi_FI: Tavalliset käyttäjät

en: Not Found
fi_FI: Ei löydy

en: Not Set
fi_FI: Ei asetettu

en: Not found.
fi_FI: Ei löydy.

en: Not provided
fi_FI: Ei toimitettu

en: Not used
fi_FI: Ei käytössä

en: Nothing found - sorry
fi_FI: Mitään ei löytynyt - pahoittelut

en: Nothing has been changed.
fi_FI: Mitään ei muutettu.

en: Nothing has been deleted.
fi_FI: Mitään ei poistettu.

en: Notices, Warnings and Errors
fi_FI: Huomiot, varoitukset ja virheet

en: One or more database updates are now available. See the details below.
fi_FI: Yksi tai useampi tietokantapäivitys on saatavilla. Katso lisätiedot alta.

en: Only 'tar.gz' archives are accepted.
fi_FI: Vain 'tar.gz' -paketit ovat sallittuja.

en: Only administrators can login when maintenance mode is activated.
fi_FI: Vain ylläpitäjät voivat kirjautua sisään, kun huoltotila on päällä.

en: Only gettext Machine Object files (MO files) are accepted.
fi_FI: Vain gettext Machine Object tiedostot (MO files) hyväksytään.

en: Only numbers in range from 0 to 65535 are allowed.
fi_FI: Vain numerot väliltä 0-65535 on sallittu.

en: Only positive numbers are allowed.
fi_FI: Vain positiiviset numerot ovat sallittuja

en: Only tar.gz and tar.bz2 archives are supported.
fi_FI: Vain tar.gz ja tar.bz2 paketit ovat tuettuja.

en: Only tar.gz, tar.bz2 and zip archives are accepted.
fi_FI: Vain tar.gz ja tar.bz2 paketit ovat hyväksyttäviä.

en: Open ticket
fi_FI: Avaa tukipyyntö

en: Open tickets
fi_FI: Avoimet kysymykset

en: Operation cancelled: %s
fi_FI: Operaatio peruttu: %s

en: Optional
fi_FI: Valinnainen

en: Order
fi_FI: Tilaus

en: Order successfully deleted.
fi_FI: Tilaus poistettu onnistuneesti.

en: Order successfully processed.
fi_FI: Tilaus käsitelty onnistuneesti.

en: Other in
fi_FI: Muut sisään

en: Other out
fi_FI: Muut ulos

en: Other settings
fi_FI: Muut asetukset

en: Overview
fi_FI: Etusivu

en: Owner
fi_FI: Omistaja

en: PHP %s configuration option
fi_FI: PHP %s järjestelmäasetus

en: PHP Configuration options
fi_FI: PHP Järjestelmäasetukset

en: PHP Editor
fi_FI: PHP-muokkain

en: PHP GD extension not loaded.
fi_FI: PHP GB laajennusta ei ole ladattu.

en: PHP Permissions
fi_FI: PHP oikeudet

en: PHP Settings
fi_FI: PHP Asetukset

en: PHP configuration scheduled for update.
fi_FI: PHP asetukset ajastettu muutettavaksi.

en: PHP exec() function
fi_FI: PHP exec() -funktio

en: PHP settings
fi_FI: PHP asetukset

en: POP3/IMAP in
fi_FI: POP3/IMAP sisään

en: POP3/IMAP out
fi_FI: POP3/IMAP ulos

en: POP3/IMAP traffic
fi_FI: POP3/IMAP-liikenne

en: Package actions
fi_FI: Paketin toiminnot

en: Package already exists in the reseller depot!
fi_FI: Paketti on jo lisätty jälleenmyyjän varastoon!

en: Package already exists in the software depot!
fi_FI: Paketti on jo lisätty ohjelmisto-varastoon!

en: Package install type
fi_FI: Paketin asennuksen tyyppi

en: Package installed successfully!
fi_FI: Paketti asennettu onnistuneesti!

en: Package installed successfully... Awaiting release from admin!
fi_FI: Paketti asennettu onnistuneesti. Odotetaan ylläpitäjän julkaisua!

en: Package language
fi_FI: Paketin kieli

en: Package name
fi_FI: Paketin nimi

en: Package title
fi_FI: Paketin otsikko

en: Package type
fi_FI: Paketin tyyppi

en: Package vendor HP
fi_FI: Paketin tekijän URL

en: Package version
fi_FI: Paketin versio

en: Panel default language
fi_FI: Paneelin oletuskieli

en: Parent directory
fi_FI: Edellinen kansio

en: Partition
fi_FI: Osio

en: Password
fi_FI: Salasana

en: Password cannot be empty.
fi_FI: Salasana ei voi olla tyhjä.

en: Password cannot be longer than 30 characters.
fi_FI: Salasana ei voi olla pidempi kuin 30 merkkiä.

en: Password confirmation
fi_FI: Toista salasana

en: Password contains unallowed characters.
fi_FI: Salasana sisältää kiellettyjä merkkejä.

en: Password data
fi_FI: Salasanatiedot

en: Password email
fi_FI: Salasanasähköposti

en: Password is missing.
fi_FI: Salasana puuttuu.

en: Password is shorter than %s characters.
fi_FI: Salasana on lyhyempi kuin %s merkkiä.

en: Password minimum length
fi_FI: Salasanan minimipituus

en: Password must be at least %s characters long and contain letters and numbers to be valid.
fi_FI: Salasanan täytyy olla vähintään %s merkkiä pitkä ja sen täytyy sisältää kirjaimia ja numeroita.

en: Password settings
fi_FI: Salasana-asetukset

en: Password successfully updated.
fi_FI: Salasana vaihdettu onnistuneesti.

en: Passwords do not match
fi_FI: Salasanat eivät täsmää

en: Passwords do not match.
fi_FI: Salasanat eivät täsmää.

en: Path
fi_FI: Polku

en: Pending tasks
fi_FI: Odottavat tehtävät

en: Percent
fi_FI: Prosentti

en: Permissions
fi_FI: Käyttöoikeudet

en: Personal data
fi_FI: Yhteystiedot

en: Personal data successfully updated.
fi_FI: Henkilökohtaiset tiedot päivitetty onnistuneesti.

en: Personalise template
fi_FI: Personoi pakettia

en: Phone
fi_FI: Puhelin

en: Please activate your new i-MSCP password
fi_FI: Aktivoi uusi i-MSCP salasanasi

en: Please choose at least one htaccess user.
fi_FI: Ole hyvä ja valitse vähintään yksi (.htaccess) käyttäjä

en: Please choose at least one htaccess user/group.
fi_FI: Ole hyvä ja valitse vähintään yksi .htaccess käyttäjä/ryhmä.

en: Please confirm the password.
fi_FI: Ole hyvä ja toista salasana.

en: Please contact the administrator!<br>Ask him for the permissions to use this package.<br>It is not allowed to upload this packet two times.<br>Refresh your site to see the new status!
fi_FI: Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitäjään.<br>Pyydä häneltä oikeudet tähän pakettiin.<br>Et voi lähettää pakettia kahteen kertaan<br>Päivitä sivu nähdäksi uuden tilan.

en: Please enter a name for the protected area.
fi_FI: Syötä suojatun alueen nimi

en: Please enter a password.
fi_FI: Syötä salasana

en: Please enter an SQL user host.
fi_FI: Ole hyvä ja anna SQL-käyttäjän palvelin

en: Please enter an username.
fi_FI: Syötä käyttäjätunnus

en: Please enter protected area path.
fi_FI: Ole hyvä ja syötä suojatun alueen polku.

en: Please enter your auto-responder message below
fi_FI: Syötä automaattivastaajasi viesti alle

en: Please fill up both data fields for password.
fi_FI: Ole hyvä ja täytä molemmat salasana kentät

en: Please select another directory. %s (%s) is installed there.
fi_FI: Valitse toinen kansio. %s (%s) on jo asennettu tänne.

en: Please select at least one user.
fi_FI: Valitse vähintään yksi käyttäjä.

en: Please set now the username and password for the later login in the software. (Required fiels)
fi_FI: Ole hyvä ja aseta nyt käyttäjänimi ja salasanan myöhempää ohjelmistoon kirjautumista varten. (Vaaditut kentät)

en: Please specify a message content.
fi_FI: Ole hyvä ja määritä viestin sisältö.

en: Please specify a message subject.
fi_FI: Ole hyvä ja määritä viestin otsikko.

en: Please type database name.
fi_FI: Ole hyvä ja anna tietokannan nimi.

en: Please type your message.
fi_FI: Ole hyvä ja kirjoita viesti.

en: Plugin
fi_FI: Liitännäinen

en: Plugin %s activated.
fi_FI: Liitännäinen '%s' aktivoitu.

en: Plugin %s cannot be activated.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi aktivoida.

en: Plugin %s cannot be deactivated.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi poistaa käytöstä.

en: Plugin %s cannot be deleted.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi poistaa.

en: Plugin %s cannot be installed.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi asentaa.

en: Plugin %s cannot be protected.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi suojata.

en: Plugin %s cannot be reconfigured.
fi_FI: Lisäosaa %s ei voida uudelleen konfiguroida.

en: Plugin %s cannot be uninstalled.
fi_FI: Liitännäisen '%s' asennusta ei voi poistaa.

en: Plugin %s cannot be updated.
fi_FI: Liitännäistä '%s' ei voi päivittää.

en: Plugin %s deactivated.
fi_FI: Liitännäinen '%s' poistettu käytöstä.

en: Plugin %s deleted.
fi_FI: Liitännäinen '%s' poistettu.

en: Plugin %s installed.
fi_FI: Liitännäinen '%s' asennettu.

en: Plugin %s is protected.
fi_FI: Liitännäinen '%s' on suojattu.

en: Plugin %s protected.
fi_FI: Liitännäinen '%s' suojattu.

en: Plugin %s reconfigured.
fi_FI: Lisäosa %s uudelleen rekonfiguroitu.

en: Plugin %s scheduled for activation.
fi_FI: Liitännäinen '%s' aktivoidaan.

en: Plugin %s scheduled for change.
fi_FI: Muutos ajastettu liitännäiselle '%s'.

en: Plugin %s scheduled for deactivation.
fi_FI: Käytöstä poisto ajastettu liitännäiselle '%s'.

en: Plugin %s scheduled for installation.
fi_FI: Asennus ajastettu liitännäiselle '%s'.

en: Plugin %s scheduled for uninstallation.
fi_FI: Asennuksen poisto ajastettu liitännäiselle '%s'.

en: Plugin %s scheduled for update.
fi_FI: Päivitys ajastettu liitännäiselle '%s'.

en: Plugin %s uninstalled.
fi_FI: Liitännäinen '%s' poistettu.

en: Plugin %s updated.
fi_FI: Liitännäinen '%s' päivitetty.

en: Plugin Manager: Could not change the %s plugin: %s
fi_FI: Lisäosien hallinta: Ei voitu vaihtaa %s lisäosaa: %s

en: Plugin Manager: Could not delete %s plugin files. You should run the set-gui-permissions.pl script and try again.
fi_FI: Lisäosien hallinta: Ei voitu poistaa %s lisäosan tiedostoja. Suorita set-gul-permission.pl -skripta ja kokeile uudelleen.

en: Plugin Manager: Could not load plugin %s
fi_FI: Lisäosien hallinta: Ei voitu ladata lisäosaa %s

en: Plugin Manager: Could not uninstall the %s plugin. Plugin has been locked by another plugin.
fi_FI: Lisäosien hallinta: Ei voitu poistaa lisätää %s. Lisäosa on lukittu toisen lisäosan toimesta.

en: Plugin Manager: Could not update the %s plugin: %s
fi_FI: Lisäosien hallinta: Ei voitu päivittää %s lisäosaa: %s

en: Plugin archive
fi_FI: Liitännäiskirjasto

en: Plugin errors
fi_FI: Liitännäisten virheet

en: Plugin item errors
fi_FI: Liitännäisten virheet

en: Plugin list is empty.
fi_FI: Liitännäisten lista on tyhjä.

en: Plugin management
fi_FI: Lisäosien hallinta

en: Plugins Upload
fi_FI: Liitännäisten lataus palvelimelle

en: Port
fi_FI: Portti

en: Prevent external login for admins
fi_FI: Estä ulkopuoliset kirjautumiset pääkäyttäjiltä

en: Prevent external login for clients
fi_FI: Estä ulkopuoliset kirjautumiset asiakkailta

en: Prevent external login for resellers
fi_FI: Estä ulkopuoliset kirjautumiset jälleenmyyjiltä

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Priority
fi_FI: Tärkeys

en: Private key
fi_FI: Yksityinen avain

en: Processing...
fi_FI: Käsittelee...

en: Processor data
fi_FI: Prosessorin tiedot

en: Profile
fi_FI: Profiili

en: Properties
fi_FI: Ominaisuudet

en: Protect
fi_FI: Suojaa

en: Protect this plugin
fi_FI: Suojaa liitännäinen

en: Protected
fi_FI: Suojattu

en: Protected area successfully scheduled for addition.
fi_FI: Suojattu alue ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Protected area successfully scheduled for deletion.
fi_FI: Suojattu alue ajastettu poistettavaksi onnistuneesti.

en: Protected area successfully scheduled for update.
fi_FI: Suojattu alue ajastettu päivitettäväksi onnistuneesti.

en: Protected areas
fi_FI: Suojatut alueet

en: Protocol
fi_FI: Protokolla

en: Quota in MiB (0 for unlimited)
fi_FI: Levytilakiintiö, MiB (0 = rajoittamaton)

en: Quota in MiB (Max: %s)
fi_FI: Levytilakiintiö, MiB (Max. %s)

en: Read ticket
fi_FI: Lue tukipyyntö

en: Rebuild languages index
fi_FI: Uudelleen rakenna käännökset

en: Record data
fi_FI: Tietueen tiedot

en: Redirect
fi_FI: Uudelleenohjaus

en: Redistribute unused quota across existing mailboxes
fi_FI: Jaa käyttämätön levytila olemassaolevien sähköpostitilien kesken

en: Registration date
fi_FI: Rekisteröitymispäivä

en: Release date
fi_FI: Julkaisupäivä

en: Release description
fi_FI: Julkaisun kuvaus

en: Release version
fi_FI: Julkaisun versio

en: Remote Web software repository
fi_FI: Verkko-ohjelmavarasto

en: Remote file not found.
fi_FI: Etätiedostoa ei löydy.

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Remove IP
fi_FI: Poista IP

en: Remove permissions
fi_FI: Poista oikeudet

en: Reopen
fi_FI: Avaa uudelleen

en: Reopen ticket
fi_FI: Avaa tukipyyntö uudelleen

en: Repeat password
fi_FI: Toista salasana

en: Reply
fi_FI: Vastaa

en: Request Timeout: The server took too long to send the data.
fi_FI: Pyyntö keskeytyi: Palvelimelta meni liian kauan tiedon lähettämisessä.

en: Requires Database?
fi_FI: Vaatii tietokannan?

en: Reseller
fi_FI: Jälleenmyyjä

en: Reseller / Customers / Add Customer
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Lisää asiakas

en: Reseller / Customers / Add Customer - Next Step
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Lisää asiakas - Seuraava

en: Reseller / Customers / Circular
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Joukkokirje

en: Reseller / Customers / Domain Aliases
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Domain-aliakset

en: Reseller / Customers / Lost Password Email
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Salasana kadonnut -sähköposti

en: Reseller / Customers / Overview
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Yhteenveto

en: Reseller / Customers / Overview / Domain Details
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Yhteenveto / Domainin tiedot

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Customer
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Yhteenveto / Muokkaa asiakasta

en: Reseller / Customers / Overview / Edit Domain
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Yhteenveto / Muokkaa domainia

en: Reseller / Customers / Welcome Email
fi_FI: Jälleenmyyjä / Asiakkaat / Tervetuloa-viesti

en: Reseller / Domains / Add Domain Alias
fi_FI: Jälleenmyyjä / Domainit / Lisää domain-alias

en: Reseller / Domains / Edit Domain Alias
fi_FI: Jälleenmyyjä / Domainit / Muokkaa domain-aliasta

en: Reseller / General / Overview
fi_FI: Jälleenmyyjä / Yleiset / Yleiskatsaus

en: Reseller / General / Software Upload
fi_FI: Jälleenmyyjä / Yleiset / Ohjelmiston lataus

en: Reseller / Hosting Plans / Add Hosting Plan
fi_FI: Jälleenmyyjä / Palvelupaketit / Lisää

en: Reseller / Hosting Plans / Overview
fi_FI: Jälleenmyyjä / Palvelupaketit / Yhteenveto

en: Reseller / Profile / Account Summary
fi_FI: Jälleenmyyjä / Profiili / Yhteenveto

en: Reseller / Profile / Language
fi_FI: Jälleenmyyjä / Profiili / Kieli

en: Reseller / Profile / Layout
fi_FI: Jälleenmyyjä / Profiili / Ulkoasu

en: Reseller / Profile / Password
fi_FI: Jälleenmyyjä / Profiili / Salasana

en: Reseller / Profile / Personal Data
fi_FI: Jälleenmyyjä / Profiili / Henkilökohtaiset tiedot

en: Reseller / Statistics / IP Usage
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tilastot / IP-osoitteiden käyttö

en: Reseller / Statistics / Overview
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tilastot / Yhteenveto

en: Reseller / Support / Closed Tickets
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tukipyynnöt /  Suljetut

en: Reseller / Support / New Ticket
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tukipyynnöt / Uusi tukipyyntö

en: Reseller / Support / Open Tickets
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tukipyynnöt / Avoimet

en: Reseller / Support / View Ticket
fi_FI: Jälleenmyyjä / Tukipyynnöt / Katso tukipyyntöä

en: Reseller Name
fi_FI: Jälleenmyyjä

en: Reseller account successfully created.
fi_FI: Jälleenmyyjän-tunnus on luotu onnistuneesti.

en: Reseller account successfully updated.
fi_FI: Jälleenmyyjän tili päivitetty onnistuneesti.

en: Reseller and customer
fi_FI: Jälleenmyyjä ja asiakas

en: Reseller and customer levels
fi_FI: Jälleenmyyjän ja asiakkaan taso

en: Reseller assignment
fi_FI: Jälleenmyyjämääritys

en: Reseller consumption
fi_FI: Jälleenmyyjän käyttö

en: Reseller data
fi_FI: Jälleenmyyjän tiedot

en: Reseller level
fi_FI: Jälleenmyyjätaso

en: Reseller list
fi_FI: Jällenmyyjälista

en: Reseller list is empty.
fi_FI: Jälleenmyyjien lista on tyhjä.

en: Reseller name
fi_FI: Jälleenmyyjä

en: Reseller software list
fi_FI: Jälleenmyyjien ohjelmistolista

en: Reseller statistics
fi_FI: Jälleenmyyjätilastot

en: Reseller successfully added.
fi_FI: Jälleenmyyjä lisätty onnistuneesti

en: Reseller total
fi_FI: Jälleenmyyjällä ohjelmistoja yhteensä

en: Reseller users
fi_FI: Jälleenmyyjät

en: Reseller with permissions total
fi_FI: Jälleenmyyjiä oikeuksilla yhteensä

en: Reseller's layout color successfully updated.
fi_FI: Jälleenmyyjien käyttöliittymän väri vaihdettu.

en: Reseller/IP usage statistics
fi_FI: Jälleenmyyjä / IP-osoitteiden käyttötilasto

en: Resellers
fi_FI: Jälleenmyyjät

en: Resellers and customers
fi_FI: Jälleenmyyjät ja asiakkaat

en: Reset
fi_FI: Tyhjennä

en: Restore
fi_FI: Palauta

en: Restore backup
fi_FI: Palauta varmuuskopio

en: Revision date
fi_FI: Version päivämäärä

en: Rights
fi_FI: Käyttöoikeudet

en: Rights successfully added.
fi_FI: Oikeudet lisätty onnistuneesti.

en: Rights successfully removed.
fi_FI: Oikeudet poistettu onnistuneesti.

en: SMTP in
fi_FI: SMTP sisään

en: SMTP out
fi_FI: SMTP ulos

en: SMTP traffic
fi_FI: SMTP-liikenne

en: SQL database
fi_FI: SQL-tietokanta

en: SQL database limit
fi_FI: SQL-tietokannat

en: SQL database limit is disabled but SQL user limit is not.
fi_FI: Tietokantojen määrä on rajoittamaton, mutta tietokantakäyttäjien määrä on rajoitettu.

en: SQL database limit is disabled.
fi_FI: SQL-tietokantojen määrää ei ole rajoitettu.

en: SQL database limit reached.
fi_FI: SQL-tietokantojen enimmäismäärä on saavutettu.

en: SQL database successfully created.
fi_FI: SQL-tietokanta on luotu onnistuneesti.

en: SQL database successfully deleted.
fi_FI: SQL-tietokanta poistettu onnistuneesti.

en: SQL databases
fi_FI: SQL-tietokannat

en: SQL databases only
fi_FI: Vain SQL-tietokannat

en: SQL user
fi_FI: SQL-käyttäjä

en: SQL user host
fi_FI: SQL-käyttäjän palvelin

en: SQL user limit
fi_FI: SQL-käyttäjät

en: SQL user limit is <i>disabled</i>.
fi_FI: SQL-käyttäjien enimmäismäärä on poistettu käytöstä.

en: SQL user limit is disabled but SQL database limit is not.
fi_FI: SQL-käyttäjien enimmäismäärä on rajoittamaton, mutta SQL-tietokantojen määrä on rajattu.

en: SQL user limit is disabled.
fi_FI: SQL-käyttäjien rajoitus on poistettu.

en: SQL user name
fi_FI: SQL-käyttäjänimi

en: SQL user password successfully updated.
fi_FI: SQL-käyttäjän salasana päivitetty onnistuneesti.

en: SQL user prefix/suffix
fi_FI: Tietokantakäyttäjän prefix

en: SQL user successfully added.
fi_FI: SQL-käyttäjä lisätty onnistuneesti.

en: SQL user successfully deleted.
fi_FI: SQL-käyttäjä on poistettu onnistuneesti.

en: SQL username is too long.
fi_FI: SQL-käyttäjänimi on liian pitkä.

en: SQL users
fi_FI: SQL-käyttäjät

en: SSL certificate successfully scheduled for addition.
fi_FI: SSL-sertifikaatin lisäys ajastettu onnistuneesti.

en: SSL certificate successfully scheduled for deletion.
fi_FI: SSL-sertifikaatin poisto ajastettu onnistuneesti.

en: SSL certificate successfully scheduled for update.
fi_FI: SSL-sertifikaatin päivitys ajastettu onnistuneesti.

en: SSL feature is not available. You can only view your certificate.
fi_FI: SSL-ominaisuus ei ole käytettävissä. Voit ainoastaan tarkastella sertifikaattiasi.

en: SSL status
fi_FI: SSL tila

en: Save
fi_FI: Tallenna

en: Search
fi_FI: Etsi

en: Secure connection
fi_FI: Suojattu yhteys

en: Security code
fi_FI: Tarkistuskoodi

en: Security code has expired
fi_FI: Turvakoodi on vanhentunut.

en: Select group
fi_FI: Valitse ryhmä

en: Select your own document root
fi_FI: Valitse oma juurihakemisto

en: Send
fi_FI: Lähetä

en: Send circular
fi_FI: Lähetä joukkokirje

en: Send message
fi_FI: Lähetä viesti

en: Send message to
fi_FI: Vastaanottaja

en: Send new login data
fi_FI: lähetä uudet kirjautumistiedot

en: Send reply
fi_FI: Lähetä vastaus

en: Send to
fi_FI: Vastaanottaja

en: Sender email
fi_FI: Lähettäjän sähköposti

en: Sender email is missing.
fi_FI: Lähettäjän sähköposti puuttuu.

en: Sender name
fi_FI: Lähettäjän nimi

en: Sender name is missing.
fi_FI: Lähettäjän nimi puuttuu.

en: Separate multiple email addresses by comma or a line-break.
fi_FI: Erota useat sähköpostiosoitteet pilkulla tai rivinvaihdolla.

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
fi_FI: Erota useat sähköpostiosoitteet rivinvaihdolla.

en: Server ports
fi_FI: Palvelinportit

en: Server statistics
fi_FI: Palvelintilastot

en: Server status
fi_FI: Palvelimen tila

en: Server traffic
fi_FI: Palvelimen liikenne

en: Server traffic settings
fi_FI: Palvelimen liikenneasetukset

en: Server traffic settings successfully updated.
fi_FI: Palvelimen liikenneasetukset päivitetty onnistuneesti

en: Service Name
fi_FI: Palvelu

en: Service Unavailable
fi_FI: Palvelu ei ole saatavilla

en: Service name
fi_FI: Palvelu

en: Service name already exists.
fi_FI: Palvelun nimi on jo käytössä

en: Service port successfully added
fi_FI: Palveluportti lisätty onnistuneesti

en: Service port successfully removed.
fi_FI: Palveluportti poistettu onnistuneesti.

en: Service ports
fi_FI: Palveluportit

en: Service protocol
fi_FI: Palvelun protolla

en: Services status
fi_FI: Palvelun tila

en: Sessions
fi_FI: Istunnot

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Settings saved.
fi_FI: Asetukset tallennettu.

en: Shared mount point
fi_FI: Jaettu liitospiste

en: Show
fi_FI: Näytä

en: Show %s records per page
fi_FI: Näytä %s hakutulosta / sivu

en: Show HTML output compression size comment
fi_FI: Näytä pakatun HTML:n koko kommentissa

en: Show SSL certificate
fi_FI: Näytä SSL-sertifikaatti

en: Show detailed statistics for this reseller
fi_FI: Näytä yksityiskohtaiset tiedot tälle jälleenmyyjälle

en: Show detailed statistics for this user
fi_FI: Näytä yksityiskohtaiset liikennetiedot

en: Show in
fi_FI: Näytä

en: Show labels for main menu links
fi_FI: Näytä selite päävalikon kohteissa

en: Showing %s to %s of %s records
fi_FI: Näytetään %s - %s / %s tietuetta

en: Showing 0 to 0 of 0 records
fi_FI: Näytetään 0 - 0 / 0 tietuetta

en: Size
fi_FI: Koko

en: Software
fi_FI: Ohjelmisto

en: Software Description
fi_FI: Ohjelmiston kuvaus

en: Software available
fi_FI: Saatavilla olevat sovellukset

en: Software deleted.
fi_FI: Ohjelmisto poistettu.

en: Software details
fi_FI: Ohjelmiston tiedot

en: Software has been deleted.
fi_FI: Ohjelmisto on poistettu.

en: Software has been successfully imported.
fi_FI: Ohjelmiston tuonti onnistui.

en: Software installation
fi_FI: Ohjelmiston asennus

en: Software installer
fi_FI: Ohjelmistoasentaja

en: Software installer options
fi_FI: Ohjelmistoasentajan asetukset

en: Software installer options successfully updated.
fi_FI: Ohjelmistoasentajan asetukset on päivitetty onnistuneesti.

en: Software management
fi_FI: Ohjelmistojen hallinta

en: Software name
fi_FI: Sovelluksen nimi

en: Software not found!
fi_FI: Ohjelmistoa ei löydy!

en: Software options
fi_FI: Ohjelmiston asetukset

en: Software permissions
fi_FI: Ohjelmiston oikeudet

en: Software repository
fi_FI: Ohjelmavarasto

en: Software status
fi_FI: Sovelluksen tila

en: Software total
fi_FI: Ohjelmistoja yhteensä

en: Software upload
fi_FI: Sovelluksen lataaminen palvelimelle

en: Software was activated.
fi_FI: Ohjelmisto aktivoitiin.

en: Software was deleted.
fi_FI: Ohjelmisto poistettiin

en: Software-Synonym
fi_FI: Sovellukset-Synonyymi

en: Software-Version
fi_FI: Sovelluksen versio

en: Start installation
fi_FI: Aloita asennus

en: State
fi_FI: Lääni

en: State/Province
fi_FI: Osavaltio/lääni

en: Statistics
fi_FI: Tilastot

en: Stats
fi_FI: Tilastot

en: Status
fi_FI: Tila

en: Street 1
fi_FI: Katuosoite 1

en: Street 2
fi_FI: Katuosoite 2

en: Subdomain
fi_FI: Alidomain

en: Subdomain %s already exist.
fi_FI: Alidomain %s on jo olemassa.

en: Subdomain alias
fi_FI: Alidomainin alias

en: Subdomain alias errors
fi_FI: Alidomain-aliaksien virheet

en: Subdomain alias scheduled for deletion.
fi_FI: Alidomainin alias odottaa poistoa.

en: Subdomain alias you are trying to remove has Ftp accounts. Please remove them first.
fi_FI: Alidomain alias, jota yrität poistaa, sisältää FTP-tunnuksia. Poista ne ensin.

en: Subdomain errors
fi_FI: Alidomainien virheet

en: Subdomain forward
fi_FI: Alidomainin uudelleenohjaus

en: Subdomain limit
fi_FI: Alidomainit

en: Subdomain mail
fi_FI: Alidomainin sähköposti

en: Subdomain name
fi_FI: Alidomainin nimi

en: Subdomain name is not valid.
fi_FI: Alidomainin nimi on virheellinen.

en: Subdomain scheduled for deletion.
fi_FI: Alidomain on ajastettu poistettavaksi.

en: Subdomain successfully scheduled for addition.
fi_FI: Alidomain ajastettu lisättäväksi onnistuneesti.

en: Subdomain successfully scheduled for update
fi_FI: Alidomain ajastettu päivitettäväksi onnistuneesti.

en: Subdomain you are trying to remove has Ftp accounts. Remove them first.
fi_FI: Alidomain, jota yrität poistaa, sisältää FTP-tunnuksia. Poista ne ensin.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Please remove them first.
fi_FI: Alidomain, jota yrität poistaa, sisältää sähköpostitunnuksia. Ole hyvä ja poista ne ensin.

en: Subdomain you are trying to remove has email accounts. Remove them first.
fi_FI: Alidomain, jota yrität poistaa, sisältää sähköpostitunnuksia. Ole hyvä ja poista ne ensin.

en: Subdomains
fi_FI: Alidomainit

en: Subject
fi_FI: Aihe

en: Subject is missing.
fi_FI: Otsikko puuttuu.

en: Submit changes
fi_FI: Hyväksy muutokset

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Support system
fi_FI: Tukijärjestelmä

en: Suspended
fi_FI: Pysäytetty

en: Swap
fi_FI: SWAP

en: Switch
fi_FI: Vaihda

en: Switch to the backups directory
fi_FI: Vaihda varmuuskopio kansioon

en: Switch to user interface
fi_FI: Vaihda käyttäjän käyttöliittymään

en: Syntax error found in mail forward list.
fi_FI: Virheellinen syntaksi sähköpostin uudelleenohjaus listalla.

en: System
fi_FI: Järjestelmä

en: System data
fi_FI: Järjestelmäntiedot

en: System error - custom error page was not updated.
fi_FI: Järjestelmävirhe - Itse määriteltyä virhesivua ei ole päivitetty.

en: System information
fi_FI: Järjestelmäntiedot

en: System tools
fi_FI: Järjestelmätyökalut

en: System under maintenance
fi_FI: Järjestelmä on huoltotilassa

en: Target
fi_FI: Kohde

en: Target domain
fi_FI: Kohde domain

en: Target port
fi_FI: Kohdeportti

en: Target port must be a number.
fi_FI: Kohdeportin täytyy olla numero.

en: Temporary folder not found.
fi_FI: Väliaikaista kansiota ei löydy.

en: The directory %s doesn't exists. Please create that directory using your file manager.
fi_FI: Kansiota '%s' ei ole olemassa. Ole hyvä ja käy luomassa kansio käyttämällä tiedostonhallintaa.

en: The domain you are trying to edit doesn't exist.
fi_FI: Domainia ei löydy järjestelmästä

en: The menu you are trying to edit doesn't exist.
fi_FI: Valikkoa ei löydy

en: The package is corrupt. Please correct it.
fi_FI: Paketti on vahingoittunut. Yritä uudelleen.

en: The password field is empty.
fi_FI: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: The private key doesn't belong to the provided SSL certificate.
fi_FI: Yksityinen avain ei kuulu annetulle SSL sertifikaatille.

en: The username %s is not available.
fi_FI: Käyttäjänimi %s ei ole saatavilla

en: The username field is empty.
fi_FI: Virheellinen käyttäjätunnus tai salasana.

en: This htaccess group already exists.
fi_FI: Antamasi htaccess ryhmä on jo olemassa.

en: This htaccess user already exist.
fi_FI: Antamasi htaccess käyttäjä on jo olemassa.

en: This is the host from which this SQL user must be allowed to connect to the SQL server. Enter the %s wildcard character to allow this SQL user to connect from any host.
fi_FI: Tämä on palvelin, josta SQL-käyttäjän on sallittua yhdistää SQL-palvelimelle. Syötä %s jokerimerkki salliaksesi yhdistämisen mistä tahansa osoitteesta.

en: This user name already exist.
fi_FI: Tämä käyttäjänimi on jo käytössä.

en: Ticket information
fi_FI: Tukipyynnön tiedot

en: Ticket successfully closed.
fi_FI: Tukipyyntö suljettu onnistuneesti

en: Ticket successfully deleted.
fi_FI: Tukipyyntö poistettu onnistuneesti.

en: Ticket successfully reopened.
fi_FI: Tukipyyntö uudelleenavattu onnistuneesti.

en: Ticket with Id '%d' was not found.
fi_FI: Tukipyyntöä ID:llä '%d' ei löydy.

en: To Admin
fi_FI: Ylläpitäjälle

en: To reseller
fi_FI: Jälleenmyyjälle

en: To unprotect this plugin, you must edit the %s file
fi_FI: Poistaaksesi tämän liitännäisen suojauksen, muokkaa tiedostoa %s

en: Total
fi_FI: Yhteensä

en: Total Domains
fi_FI: Domaineja yhteensä

en: Total Software
fi_FI: Ohjelmistoja yhteensä

en: Total Web software repositories
fi_FI: Verkko-ohjelmavarastojen määrä

en: Total installations
fi_FI: Asennuksia yhteensä

en: Total mails: %s / %s %s
fi_FI: Sähköpostitilejä yhteensä: %s / %s / %s

en: Total packages in Web software repository
fi_FI: Pakettien määrä verkko-ohjelmavarastossa

en: Total reseller
fi_FI: Jälleenmyyjiä yhteensä

en: Total software
fi_FI: Ohjelmistoja yhteensä

en: Traffic
fi_FI: Liikenne

en: Traffic usage
fi_FI: Liikennemäärä / kuluva kuukausi

en: Translated strings
fi_FI: Käännettyjä rivejä

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: UP
fi_FI: Päällä

en: URL forwarding
fi_FI: Uudelleenohjaus

en: URL port
fi_FI: URL Portti

en: URL protocol
fi_FI: URL Protokolla

en: URL to this admin panel
fi_FI: URL ylläpitopaneeliin

en: Unauthorized
fi_FI: Ei sallittu

en: Unavailable
fi_FI: Ei saatavilla

en: Unexpected error
fi_FI: Odottamaton virhe

en: Uninstall
fi_FI: Poista asennus

en: Uninstall this plugin
fi_FI: Poista tämä liitännäinen

en: Uninstallation in progress...
fi_FI: Asennuksen poisto meneillään...

en: Uninstalled
fi_FI: Asennus poistettu

en: Unknown
fi_FI: Tuntematon

en: Unknown Error
fi_FI: Määrittämätön virhe

en: Unknown action requested.
fi_FI: Tuntematon toiminto pyydetty.

en: Unknown action: %s
fi_FI: Tunnistamaton toiminto: %s

en: Unknown language name.
fi_FI: Tuntematon kielitiedosto

en: Unknown layout color.
fi_FI: Tuntematon käyttöliittymän väri.

en: Unknown reason.
fi_FI: Tuntematon syy.

en: Unknown service name '%s'.
fi_FI: Tuntematon palvelu: '%s'.

en: Unknown status
fi_FI: Tuntematon tila

en: Unknown type.
fi_FI: Tuntematon tyyppi

en: Unknown username.
fi_FI: Tuntematon käyttäjätunnus

en: Unlimited
fi_FI: Rajoittamaton

en: Update
fi_FI: Päivitä

en: Update Plugins
fi_FI: Päivitä liitännäiset

en: Update SQL user password
fi_FI: Vaihda SQL-käyttäjän salasana

en: Update data
fi_FI: Päivitä tiedot

en: Update from web depot
fi_FI: Päivitä internetlähteestä

en: Update in progress...
fi_FI: Päivitys käynnissä...

en: Update info
fi_FI: Päivityksen tiedot

en: Update password
fi_FI: Päivitä salasana

en: Updates
fi_FI: Päivitykset

en: Upload
fi_FI: Lähetä

en: Upload logo
fi_FI: Lähetä logo

en: Upload now
fi_FI: Lataa nyt

en: Usage status
fi_FI: Käytössä?

en: Use normal connection (No SSL)
fi_FI: Käytä normaalia yhteyttä (Ei SSL)

en: Used
fi_FI: Käytetty

en: User
fi_FI: Käyttäjä

en: User (first and last) name
fi_FI: Käyttäjän (etu ja suku) nimi

en: User assignment
fi_FI: Käyttäjämääritys

en: User data successfully updated
fi_FI: Käyttäjän tiedot päivitetty onnistuneesti

en: User data successfully updated.
fi_FI: Käyttäjän tiedot päivitetty onnistuneesti.

en: User data were not updated.
fi_FI: Käyttäjän tietoja ei päivitetty.

en: User data were successfully updated.
fi_FI: Käyttäjätiedot on päivitetty onnistuneesti.

en: User do not exist or you do not have permission to access this interface
fi_FI: Käyttäjä ei ole olemassa tai sinulla ei ole oikeutta tarkastella käyttäjän tietoja

en: User errors
fi_FI: Käyttäjävirheet

en: User has not been deleted.
fi_FI: Käyttäjää ei ole poistettu.

en: User login (system) name
fi_FI: Käyttäjän kirjautumisnimi

en: User password
fi_FI: Käyttäjän salasana

en: User real (first and last) name
fi_FI: Käyttäjän oikea (etu ja suku) nimi

en: User scheduled for deletion.
fi_FI: Käyttäjän poisto ajastettu.

en: User session successfully destroyed.
fi_FI: Käyttäjäsessio on katkaistu onnistuneesti.

en: User successfully disconnected.
fi_FI: Käyttäjän yhteys on katkaistu onnistuneesti.

en: User type
fi_FI: Käyttäjätyyppi

en: User type (admin, reseller, user)
fi_FI: Käyttäjätyyppi (ylläpitäjä, jälleenmyyjä, käyttäjä)

en: Username
fi_FI: Käyttäjänimi

en: Users
fi_FI: Käyttäjät

en: Values
fi_FI: Arvot

en: Vendor hompage
fi_FI: Toimittajan kotisivu

en: Version
fi_FI: Versio

en: Very high
fi_FI: Todella suuri

en: View
fi_FI: Katsele

en: View SSL certificate
fi_FI: Katso SSL-sertifikaattia

en: View aliases
fi_FI: Näytä aliakset

en: View ticket
fi_FI: Katso tukipyyntö

en: Visit plugin site
fi_FI: Vieraile lisäosan kotisivuilla

en: Warnings and Errors
fi_FI: Varoitukset ja virheet

en: We are sorry, but the system is currently under maintenance.
    Please try again later.
fi_FI: Pahoittelut, mutta järjestelmää huolletaan tällä hetkellä. Yritä hetken kuluttua uudelleen.

en: Web Statistics
fi_FI: Web-tilastot

en: Web folder protection
fi_FI: Suojatut kansiot

en: Web in
fi_FI: Web sisään

en: Web out
fi_FI: Web ulos

en: Web software depot packages total
fi_FI: Kernelin versio

en: Web statistics
fi_FI: Web-tilastot

en: Web traffic
fi_FI: Web-liikenne

en: Webtools
fi_FI: Web-työkalut

en: Welcome email
fi_FI: Tervetuloviesti

en: Welcome {USERNAME} to i-MSCP
fi_FI: {USERNAME}, Tervetuloa käyttämään i-MSCP:tä.

en: Wrong request.
fi_FI: Väärä pyyntö

en: Wrong reseller id.
fi_FI: Väärä jälleenmyyjän id

en: Wrong security code
fi_FI: Väärä varmistuskoodi

en: Wrong software id.
fi_FI: Väärä ohjelmiston id.

en: Wrong syntax for new expire date.
fi_FI: Virheellinen syöte vanhentumispäivälle.

en: Wrong syntax for the mail quota value.
fi_FI: Virheellinen muoto sähköpostin levytila-asetukselle.

en: Wrong username.
fi_FI: Väärä käyttäjänimi.

en: Year
fi_FI: Vuosi

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: You are exceeding the monthly server traffic limit.
fi_FI: Olet ylittänyt kuukausittaisen liikennemäärärajan.

en: You are exceeding you domain alias limit.
fi_FI: Olet ylittänyt domain-aliaksesi määrän.

en: You are exceeding your FTP account limit.
fi_FI: Olet ylittänyt FTP-käyttäjiesi määrän.

en: You are exceeding your SQL database limit.
fi_FI: Olet ylittänyt SQL-käyttäjiesi määrän.

en: You are exceeding your SQL user limit.
fi_FI: Olet ylittänyt SQL-käyttäjiesi määrän.

en: You are exceeding your disk space limit.
fi_FI: Olet ylittänyt levytilasi määrän.

en: You are exceeding your email account limit.
fi_FI: Olet ylittänyt sähköpostitiliesi määrän.

en: You are exceeding your monthly traffic limit.
fi_FI: Olet ylittänyt kuukausittaisen liikennemäärän.

en: You are exceeding your subdomain limit.
fi_FI: Olet ylittänyt alidomainiesi määrän.

en: You can only upload images.
fi_FI: Voit lähettää ainoastaan kuvia.

en: You can set an alternative document root. This is mostly needed when using a PHP framework such as Symfony. Note that the new document root will live inside the default  `/htdocs' document root. Be aware that the directory for the new document root must pre-exist.
fi_FI: Tästä voit asettaa vaihtoehtoisen juuren tiedostoillesi. Tätä asetusta tarvitaan pääsääntöisesti kun käytetään PHP Frameworkkia, kuten Symfonya. Huomioithan, että uusi juurihakemisto sijaitsee alkuperäisen /htdocs -juurihakemiston sisällä. Valitsemasi juuri hakemisto täytyy olla valmiiksi luotuna ennen sen asettamista.

en: You cannot add new email account. You have already assigned all your email quota to other mailboxes. Please first, review your quota assignments.
fi_FI: Et voi lisätä uutta sähköpostitiliä. Olet käyttänyt kaiken levytilan olemassa oleviin sähköpostitileihin. Vapauta levytilaa käyttöön muokkaamalla olemassaolevia sähköpostitilejä.

en: You cannot delete a reseller that has customer accounts.
fi_FI: Et voi poistaa jälleenmyyjää, jolla on asiakkaita.

en: You cannot delete the default administrator.
fi_FI: Et voi poistaa järjestelmän oletusylläpitäjää.

en: You cannot delete the last active IP address.
fi_FI: Et voi poistaa viimeistä aktiivista IP-osoitetta.

en: You cannot remove an IP that is assigned to a reseller.
fi_FI: Et voi poistaa IP-osoitetta, joka on lisätty jälleenmyyjälle.

en: You cannot set expire date in past.
fi_FI: Et voi asettaa vanhentumispäivää menneisyyteen.

en: You cannot unassign an IP address already in use.
fi_FI: Et voi poistaa IP-osoitetta, joka on jo käytössä.

en: You cannot update a protected plugin.
fi_FI: Et voi päivittää suojattua lisäosaa.

en: You do not have DNS resource records.
fi_FI: Sinulla ei ole DNS-tietueita tallennettuna.

en: You do not have FTP accounts.
fi_FI: Sinulla ei ole FTP-tilejä

en: You do not have any software uploaded yet
fi_FI: Sinulla ei ole vielä yhtään ohjelmistoa.

en: You do not have databases.
fi_FI: Sinulla ei ole tietokantoja

en: You do not have domain aliases.
fi_FI: Sinulla ei ole domain-aliaksia

en: You do not have permission to install software yet
fi_FI: Sinulla ei ole vielä oikeuksia asentaa ohjelmistoja.

en: You do not have permissions to upload software
fi_FI: Sinulla ei ole oikeuksia lähettää ohjelmistoja palvelimelle.

en: You do not have protected areas.
fi_FI: Sinulla ei ole suojattuja alueita.

en: You do not have subdomains.
fi_FI: Sinulla ei ole alidomaineja.

en: You have a FTP account limit. You cannot add a user with unlimited FTP accounts.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja FTP-käyttäjille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla FTP-käyttäjillä.

en: You have a SQL database limit. You cannot add a user with unlimited SQL databases.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja SQL-tietokannoille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla SQL-tietokannoilla.

en: You have a SQL user limit. You cannot add a user with unlimited SQL users.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja SQL-käyttäjille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla SQL-käyttäjillä.

en: You have a disk space limit. You cannot add a user with unlimited disk space.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja levytilalle. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomalla levytilalla.

en: You have a domain alias limit. You cannot add a user with unlimited domain aliases.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja domainaliaksille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla domainaliaksilla.

en: You have a mail account limit. You cannot add a user with unlimited email accounts.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja sähköpostitileille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla sähköpostitileillä.

en: You have a monthly traffic limit. You cannot add a user with unlimited monthly traffic.
fi_FI: Sinulle on määritetty kuukausittainen raja liikennemäärälle. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla liikennöinnillä.

en: You have a new answer to your support ticket. | You have %d new answers to your support tickets.
fi_FI[0]: Sinulla on yksi uusi vastaus tukipyyntöösi.
fi_FI[1]: Sinulla on %d uutta vastausta tukipyyntöösi.

en: You have a new domain alias order. | You have %d new domain alias orders
fi_FI[0]: Sinulla on yksi uusi domainalias tilaus.
fi_FI[1]: Sinulla on %d uutta domainaliastilausta.

en: You have a new support ticket. | You have %d new support tickets.
fi_FI[0]: Sinulla on yksi uusi tukipyyntö.
fi_FI[1]: Sinulla on %d uutta tukipyyntöä.

en: You have a subdomain limit. You cannot add a user with unlimited subdomains.
fi_FI: Sinulle on määritetty raja alidomaineille. Et voi lisätä käyttäjätunnusta rajoittamattomilla alidomaineilla.

en: You have been blocked for %s minutes.
fi_FI: IP-osoite on estetty %s minuutiksi.

en: You have been successfully logged out.
fi_FI: Olet kirjautunut onnistuneesti ulos.

en: You have disabled SQL databases for this user. You cannot have SQL users here.
fi_FI: SQL-tietokannat on poistettu tältä käyttäjätililtä käytöstä. Et voi lisätä uusia SQL-käyttäjiä.

en: You have no closed tickets.
fi_FI: Sinulla ei ole suljettuja tukipyyntöjä.

en: You have no groups.
fi_FI: Sinulla ei ole ryhmiä.

en: You have no open tickets.
fi_FI: Sinulla ei ole avoimia tukipyyntöjä.

en: You have not service ports defined.
fi_FI: Sinulla ei ole palveluportteja määritettynä.

en: You have reached the maximum number of domain aliases allowed by your subscription.
fi_FI: Tilisi kaikki käytettävissä olevat domainaliakset on käytetty.

en: You have reached the maximum number of email accounts allowed by your subscription.
fi_FI: Tilisi kaikki käytettävissä olevat sähköpostitilit on käytetty.

en: You have reached the maximum number of subdomains allowed by your subscription.
fi_FI: Tilisi kaikki käytettävissä olevat alidomainit on käytetty.

en: You have reached your domain limit. You cannot add more domains.
fi_FI: Domainrajasi on täynnä. Et voi lisätä uusia domaineja.

en: You must assign at least one IP to this reseller.
fi_FI: Sinun on määriteltävä ainakin yksi IP tälle jälleenmyyjälle.

en: You must confirm your password.
fi_FI: Syötä salasanasi uudelleen.

en: You must enter a domain alias name.
fi_FI: Aliaksen nimi täytyy antaa.

en: You must enter a subdomain name.
fi_FI: Alidomainin nimi täytyy antaa.

en: You must first create a user.
fi_FI: Sinun täytyy ensin luoda käyttäjä.

en: You must first generate a password by clicking on the generate button.
fi_FI: Generoi salasana painamalla 'Generoi' -nappia.

en: You must provide a password.
fi_FI: Salasana vaadittu.

en: You must select a file to upload.
fi_FI: Valitse palvelimelle lähetettävä tiedosto.

en: You must select a file to upload/download.
fi_FI: Sinun täytyy valita tiedosto ladattavaksi.

en: You must select a least one mail account to delete
fi_FI: Valitse vähintään yksi poistettava sähköpostitili.

en: You must select a least one mail account to delete.
fi_FI: Valitse vähintään yksi poistettava sähköpostitili.

en: You must select at least one plugin.
fi_FI: Valitse vähintään yksi lisäosa.

en: You must specify a message.
fi_FI: Viesti ei voi olla tyhjä

en: You must specify a subject.
fi_FI: Otsikko ei voi olla tyhjä

en: You must wait %s minutes before the next attempt.
fi_FI: Odota %s minuuttia ennen seuraavaa yritystä.

en: Your account has expired.
fi_FI: Käyttäjätunnuksesi on vanhentunut.

en: Your account has expired. Please renew your subscription.
fi_FI: Käyttäjätunnuksesi on vanhentunut. Ole hyvä ja uudista tilauksesi.

en: Your account is currently under maintenance or disabled. Please, contact your reseller.
fi_FI: Käyttäjätunnuksesi on tällä hetkellä huollossa tai pois käytöstä. Ota yhteyttä jälleenmyyjääsi.

en: Your consumption
fi_FI: Käyttösi

en: Your i-MSCP version is not compatible with this plugin. Try with a newer version.
fi_FI: Käyttämäsi i-MSCP -versio ei ole yhteensopiva lisäosan kanssa. Yritä uudemman version kanssa.

en: Your message
fi_FI: Viestisi

en: Your message has been successfully sent.
fi_FI: Viestisi on lähetetty onnistuneesti.

en: Your new i-MSCP login
fi_FI: Uudet kirjautumistietosi i-MSCP hallintapaneeliin

en: Your new password
fi_FI: Uusi salasanasi

en: Your package is corrupt. Please correct it!
fi_FI: Pakettisi on korruptoitunut. Korjaa paketti!

en: Your password has been successfully scheduled for renewal. Check your emails.
fi_FI: Salasanasi on ajastettu vaihdettavaksi. Tarkista sähköpostisi.

en: Your remote filesize (%s) is lower than 1 byte. Please check your URL.
fi_FI: Tiedoston (%s) koko on alle 1 kilotavu. Tarkista antamasi URL.

en: Your request for password renewal cannot be honored. Please retry in few minutes.
fi_FI: Salasana nollauspyyntöä ei voida toteuttaa. Yritä uudelleen hetken kuluttua.

en: Your request for password renewal has been registered. You will receive an email with instructions to complete the process.
fi_FI: Salasanan vaihtopyyntö on vastaanotettu. Tarkista sähköpostisi ja toimi ohjeiden mukaan.

en: Your request for password renewal is either invalid or has expired.
fi_FI: Salasanan nollauspyyntösi on virheellinen tai vanhentunut.

en: Your software package has been activated
fi_FI: Ohjelmistopaketti on aktivoitu

en: Your software package has been deleted
fi_FI: Ohjelmistopaketti on poistettu

en: Zip
fi_FI: Postitoimipaikka

en: Zip code
fi_FI: Postinumero

en: Zip/Postal code
fi_FI: Postinumero

en: Zone
fi_FI: Vyöhyke

en: [New]
fi_FI: [Uusi]

en: [Re]
fi_FI: [Vastaus]

en: _: Localised language
fi_FI: Finnish (Suomi) - Finnish (Finland)

en: activated
fi_FI: aktivoitu

en: activated (Softwaredepot)
fi_FI: aktivoitu (ohjelmavarasto)

en: and
fi_FI: ja

en: day
fi_FI: päivä

en: days
fi_FI: päivää

en: deleting
fi_FI: poistetaan

en: disabled
fi_FI: pois käytöstä

en: disk space
fi_FI: levytila

en: domain alias
fi_FI: domain-alias

en: domain aliases
fi_FI: domainien aliakset

en: domains
fi_FI: domainit

en: email account
fi_FI: sähköpostitili

en: email accounts
fi_FI: Sähköpostitilit

en: enabled
fi_FI: päällä

en: everything
fi_FI: kaikki

en: from other browser
fi_FI: Muut selaimesta

en: i-MSCP - Application Management (Permissions)
fi_FI: i-MSCP - Ohjelmistojen hallinta (Oikeudet)

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
fi_FI: i-MSCP - Asiakas / Lisää Nappaa kaikki -sähköposti

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Login
fi_FI: i-MSCP - Multi Server Hallintapaneeli / Kirjautuminen

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Lost Password
fi_FI: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Kadonnut salasana

en: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Maintenance
fi_FI: i-MSCP - Multi Server Control Panel / Ylläpito

en: i-MSCP - Software Installer / Management
fi_FI: i-MSCP - Ohjelmistoasentaja / Hallinta

en: i-MSCP - Software Management
fi_FI: i-MSCP - Ohjelmistojen ylläpito

en: i-MSCP - Software Management (Permissions)
fi_FI: i-MSCP - Ohjelmistojen ylläpito (oikeudet)

en: i-MSCP - Sofware Management
fi_FI: i-MSCP - Ohjelmistojen ylläpito

en: i-MSCP / Software Installer / Management
fi_FI: i-MSCP / Ohjelmistoasentaja / Hallinta

en: i-MSCP Software installer / Web software repository
fi_FI: i-MSCP Ohjelmistoasentaja / Ohjelmavarasto

en: i-MSCP Web software repository
fi_FI: i-MSCP ohjelmistovarasto

en: i-MSCP plugin store
fi_FI: i-MSCP liitännäiset

en: i-MSCP updates
fi_FI: i-MSCP-päivitykset

en: i-MSCP version update checking is disabled
fi_FI: Uusien i-MSCP päivityksien hakeminen on pois käytöstä.

en: installed
fi_FI: asennettu

en: installing
fi_FI: asentaa

en: internet Multi Server Control Panel
fi_FI: internet Multi Server Hallintapaneeli

en: mail
fi_FI: sähköposti

en: mail accounts
fi_FI: Sähköpostitilit

en: missing alias
fi_FI: puuttuva alias

en: missing domain
fi_FI: puuttuva domain

en: n\a
fi_FI: N/A

en: no
fi_FI: ei

en: not available
fi_FI: Ei saatavilla

en: not required
fi_FI: ei vaadittu

en: older than 1 month
fi_FI: yli 1 kk:tta vanha

en: older than 12 months
fi_FI: yli 12 kk:tta vanha

en: older than 2 weeks
fi_FI: yli 2 viikkoa vanha

en: older than 3 months
fi_FI: yli 3 kk:tta vanha

en: older than 6 months
fi_FI: yli 6 kk:tta vanha

en: or remote file (Max: %s)
fi_FI: tai etätiedosto (Max: %s)

en: orphan entry
fi_FI: puuttuva merkintä

en: required
fi_FI: pakollinen

en: subdomain
fi_FI: Alidomain

en: subdomains
fi_FI: alidomainit

en: traffic
fi_FI: Liikenne

en: unlimited
fi_FI: rajoittamaton

en: update
fi_FI: päivitä

en: view aliases
fi_FI: näytä aliakset

en: waiting for activation
fi_FI: odottaa aktivointia

en: yes
fi_FI: kyllä

en: {USERNAME} user statistics
fi_FI: {USERNAME} käyttäjätilastot
