i-MSCP 1.3.x - en to ro_RO translation catalogue (350 entries)

en:  Admin / Support / Open Tickets
ro_RO: Admin / Suport / Tichete Deschise

en:  Client / Webtools / Custom Error Pages / Edit Custom Error Page
ro_RO: Client / Utilitare Web / Pagini Erori / Editare Pagini Erori

en:  Wrong IP address.
ro_RO: Adresa IP gresita.

en: %1$d / %2$d of unlimited
ro_RO: %1$d / %2$d din nelimitat

en: %1$d%% [%2$s of %3$s]
ro_RO: %1$d%% [%2$s din %3$s]

en: %1$d%% [%2$s of unlimited]
ro_RO: %1$d%% [%2$s din nelimitat]

en: %1$s you are now logged as %2$s
ro_RO: %1$s esti autorizat ca si %2$s

en: %1$s%% [%2$s of %3$s]
ro_RO: %1$s%% [%2$s din %3$s]

en: %1$s%% [%2$s of unlimited]
ro_RO: %1$s%% [%2$s din nelimitat]

en: %s record
ro_RO: %s inregistrari

en: (usually named
ro_RO: (de obicei denumit

en: Account name
ro_RO: Nume cont

en: Action
ro_RO: Actiune

en: Actions
ro_RO: Actiuni

en: Activate
ro_RO: Activeaza

en: Add
ro_RO: Adauga

en: Add SQL database
ro_RO: Adauga baza de date SQL

en: Add SQL user
ro_RO: Adauga utilizator pentru SQL

en: Add admin
ro_RO: Adauga admin

en: Add domain alias
ro_RO: Adauga alias pentru domeniu

en: Add group
ro_RO: Adauga grup

en: Add hosting plan
ro_RO: Adauga plan gazduire

en: Add new protected area
ro_RO: Adauga zona protejata

en: Add new service port
ro_RO: Adauga un nou port

en: Add reseller
ro_RO: Adauga reseller

en: Add subdomain
ro_RO: Adauga subdomeniu

en: Add user
ro_RO: Adauga utilizator

en: Additional data
ro_RO: Date aditionale

en: Admin
ro_RO: Pentru Administrator

en: Admin log
ro_RO: Log Administrator

en: Admin users
ro_RO: Administratori

en: Administrator level
ro_RO: Nivel de administrator

en: Administrator login
ro_RO: Autentificare Administrator

en: Administrators
ro_RO: Administratori

en: Aliases
ro_RO: Alias-e

en: All
ro_RO: Toate

en: All fields are required.
ro_RO: Toate campurile sunt necesare.

en: All in
ro_RO: Toate intrarile

en: All out
ro_RO: Toate iesirile

en: All traffic
ro_RO: Tot traficul

en: All users
ro_RO: Toti userii

en: Already in use
ro_RO: OK

en: Alternative URL to reach your website
ro_RO: Adresa alternativa pentru website

en: Apply
ro_RO: OK

en: Apply changes
ro_RO: Salveaza modificarile

en: Are you sure you want to delete %s service port ?
ro_RO: Sigur ca doriti sa stergeti portul %s?

en: Are you sure you want to delete %s?
ro_RO: Sigur ca doriti sa stergeti %s

en: Are you sure you want to restore the backup?
ro_RO: Sigur doriti sa restaurati salvarea?

en: Assign
ro_RO: Atribuie

en: Back
ro_RO: Inapoi

en: Backup
ro_RO: Salvare

en: Bruteforce detection
ro_RO: Detectare bruteforce

en: Cancel
ro_RO: Anuleaza

en: Canonical name
ro_RO: Nume canonic

en: Catch all
ro_RO: Colector

en: Change
ro_RO: Modifica

en: Change personal data
ro_RO: Schimba datele personale

en: Check for update
ro_RO: Utilizator actualizat

en: Choose
ro_RO: alege

en: Choose dir
ro_RO: Alege director

en: Choose hosting plan
ro_RO: Alege plan gazduire

en: City
ro_RO: Oras

en: Class
ro_RO: Clasa

en: Clear log
ro_RO: Curata log-ul

en: Click the Restore button and the system will restore the last daily backup
ro_RO: Click pe butonul Restaurare pentru a restaura ultimul backup

en: Close
ro_RO: OK

en: Closed tickets
ro_RO: Ticket-uri inchise

en: Company
ro_RO: Companie

en: Core data
ro_RO: Date nucleu

en: Country
ro_RO: Tara

en: Create
ro_RO: OK

en: Create catch all
ro_RO: Creaza cont colector

en: Created by
ro_RO: Creat de

en: Creation date
ro_RO: Data creearii

en: Custom error pages
ro_RO: Pagini erori customizabile

en: Custom menus
ro_RO: Meniuri personalizate

en: Customer ID
ro_RO: Identitate Client

en: DOWN
ro_RO: JOS - inactiv

en: Daily backup
ro_RO: Salvare zilnica

en: Database Name and Users
ro_RO: Nume si Utilizatori de baza de date

en: Database name
ro_RO: Numele bazei de date

en: Database users
ro_RO: Utilizatori pentru baza de date

en: Day
ro_RO: Ziua

en: Days
ro_RO: Zile

en: Delete
ro_RO: Sterge

en: Delete CatchAll
ro_RO: Sterge Cont Colector

en: Delete from log:
ro_RO: Sterge din log:

en: Delete order
ro_RO: Sterge comanda

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Details
ro_RO: Detalii

en: Disable
ro_RO: Dezactiveaza

en: Disabled
ro_RO: Dezactivat

en: Disk
ro_RO: Disc

en: Disk usage
ro_RO: Utilizare disc

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Domain IP
ro_RO: IP Domeniu

en: Domain Name
ro_RO: Nume Domenii

en: Domain account
ro_RO: Cont domeniu

en: Domain alias
ro_RO: Alias domeniu

en: Domain alias errors
ro_RO: Erori alias domenii

en: Domain aliases
ro_RO: Alias-uri domenii

en: Domain details
ro_RO: Detalii domeniu

en: Domain errors
ro_RO: Erori domenii

en: Domain name
ro_RO: Nume domeniu

en: Domain statistics
ro_RO: Statistici domeniu

en: Domains
ro_RO: Domenii

en: Domains per page
ro_RO: Domenii per pagina

en: Done
ro_RO: Gata

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit domain
ro_RO: Editare domeniu

en: Edit domain alias
ro_RO: Editeaza alias-uri domeniu

en: Edit error page
ro_RO: Editeaza pagina de eroare

en: Edit hosting plan
ro_RO: Editare plan hosting

en: Edit reseller
ro_RO: Editeaza reseller

en: Edit user
ro_RO: Editeaza Utilizator

en: Email
ro_RO: E-Mail

en: Email setup
ro_RO: Setare Email

en: Enable
ro_RO: Activeaza

en: Enabled
ro_RO: Pornit

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error pages
ro_RO: Pagini de eroare

en: Errors
ro_RO: Eroari

en: Expire date
ro_RO: Data expirarii

en: FTP account
ro_RO: Cont FTP

en: FTP accounts
ro_RO: Conturi FTP

en: FTP traffic
ro_RO: Trafic FTP

en: Feature
ro_RO: Functie

en: Female
ro_RO: Femeie

en: FileManager
ro_RO: Manager de Fisiere

en: Filemanager
ro_RO: Manager fisiere

en: Filesystem system Info
ro_RO: Informatii sistem fisiere

en: First name
ro_RO: Prenume

en: Forward mail
ro_RO: Foeward Mail

en: Forward to
ro_RO: Forward la

en: Forward to URL
ro_RO: Forward spre URL

en: Free
ro_RO: Liber

en: From
ro_RO: De La

en: From reseller
ro_RO: De la reseller-ul

en: Gender
ro_RO: Sex

en: General information
ro_RO: Informatii Generale

en: General settings
ro_RO: Setari Generale

en: Group
ro_RO: Grup

en: Group members
ro_RO: Membrii Grup

en: Group name
ro_RO: Nume Grup

en: Groups
ro_RO: Grupuri

en: High
ro_RO: Ridicat

en: Hosting plan
ro_RO: Plan gazduire

en: Hosting plans
ro_RO: Planuri gazduire

en: Hour
ro_RO: Ora

en: Hours
ro_RO: Ore

en: IP address
ro_RO: Adresa IP

en: IP usage
ro_RO: Utilizare IP

en: IPv6 address
ro_RO: Adresa IPv6

en: Install
ro_RO: Instaleaza

en: Instructions to download today's backup
ro_RO: Instructiuni pentru download salvarea de azi

en: Internationalization
ro_RO: Internaţionalizare

en: Invalid group name!
ro_RO: Nume grup incorect!

en: Kernel Version
ro_RO: Versiune Kernel

en: Kill session
ro_RO: Stergere sesiune

en: Label
ro_RO: Eticheta

en: Language
ro_RO: Limba

en: Language file
ro_RO: Fisier limba

en: Last access
ro_RO: Ultima accesare

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Layout
ro_RO: Sablon

en: Level
ro_RO: Nivel

en: Limit
ro_RO: Limita

en: Load (1 Min, 5 Min, 15 Min)
ro_RO: Incarcare (1 Min, 5 Min, 15 Min)

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Login with your FTP account
ro_RO: Autentifica-te in contul de FTP

en: Logo file
ro_RO: Fisier logo

en: Logout
ro_RO: Iesire

en: Lost password
ro_RO: Parola Pierduta

en: Lost password link
ro_RO: Link parola pierduta

en: Lostpw link
ro_RO: Link parola pierduta

en: Low
ro_RO: Redus

en: Mail
ro_RO: e-mail

en: Maintenance mode
ro_RO: Mod Intretinere

en: Male
ro_RO: Barbat

en: Manage SQL
ro_RO: Administreaza SQL

en: Manage users
ro_RO: Administreaza utilizatori

en: Manage users and groups
ro_RO: Administreaza utilizatori si grupuri

en: Mark
ro_RO: Marcheaza

en: Max number of login attempts
ro_RO: Numar maxim autentificari permise

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Message template
ro_RO: Mesaj interfata

en: Message template info
ro_RO: Mesaj informatie interfata

en: Minute
ro_RO: Minut

en: Minutes
ro_RO: Minute

en: Missing domain
ro_RO: Lipseste domeniul

en: Month
ro_RO: Luna

en: Mount point
ro_RO: Punct instalare

en: Move
ro_RO: Muta

en: Name
ro_RO: Nume

en: New ticket
ro_RO: Interogare noua

en: Next step
ro_RO: Pasul urmator

en: No
ro_RO: Nu

en: No.
ro_RO: Nr.

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Normal users
ro_RO: Utilizatori

en: Not Set
ro_RO: Nesetat

en: Notices, Warnings and Errors
ro_RO: Informatii, Atentionari si Erori

en: Open tickets
ro_RO: Ticket-uri deschise

en: Order
ro_RO: Comanda

en: Other in
ro_RO: Alte intrari

en: Other out
ro_RO: Alte iesiri

en: Other settings
ro_RO: Alte setari

en: Overview
ro_RO: Rezumat

en: Owner
ro_RO: Proprietar

en: POP3/IMAP in
ro_RO: POP3/IMAP intrari

en: POP3/IMAP out
ro_RO: POP3/IMAP iesiri

en: POP3/IMAP traffic
ro_RO: Trafic POP3/IMAP

en: Package actions
ro_RO: Actiuni

en: Package title
ro_RO: Titlu pachet

en: Panel default language
ro_RO: Limbaj default pentru panou

en: Partition
ro_RO: Partitie

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password data
ro_RO: Date Parola

en: Password settings
ro_RO: Parola a fost trimisa

en: Path
ro_RO: Calea

en: Percent
ro_RO: Procent

en: Personal data
ro_RO: Date personale

en: Personalise template
ro_RO: Personalizeaza template

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Prevent external login for admins
ro_RO: Prevenire logare externa pentru administratori

en: Prevent external login for clients
ro_RO: Prevenire logare externa pentru clienti

en: Prevent external login for resellers
ro_RO: Prevenire logare externa pentru reseller

en: Priority
ro_RO: Prioritate

en: Protected areas
ro_RO: Zone Protejate

en: Record data
ro_RO: Date inregistrare

en: Remove
ro_RO: Sterge

en: Remove IP
ro_RO: Sterge IP

en: Repeat password
ro_RO: Repeta parola

en: Reseller Name
ro_RO: Nume Reseller

en: Reseller assignment
ro_RO: Alocare reseller

en: Reseller level
ro_RO: Nivel reseller

en: Reseller name
ro_RO: Nume reseller

en: Reseller users
ro_RO: Utilizatori reseller

en: Resellers
ro_RO: Reselleri

en: Reset
ro_RO: Reseteaza

en: Restore
ro_RO: Restaureaza

en: Restore backup
ro_RO: Restaureaza salvare

en: SMTP in
ro_RO: SMTP intrari

en: SMTP out
ro_RO: SMTP iesiri

en: SMTP traffic
ro_RO: Trafic SMTP

en: SQL databases
ro_RO: Baze de date SQL

en: SQL user name
ro_RO: Nume utilizator SQL

en: SQL users
ro_RO: Utilizatori SQL

en: Save
ro_RO: Salveaza

en: Search
ro_RO: Cauta

en: Security code
ro_RO: Code de securitate

en: Send message
ro_RO: Trimite mesaj

en: Send message to
ro_RO: Trimite mesajul la

en: Send new login data
ro_RO: Salveaza noile date de login

en: Send reply
ro_RO: Trimite mesaj

en: Separate multiple email addresses with a line-break.
ro_RO: Adrese de e-mail separate cu o linie

en: Server ports
ro_RO: Porturi server

en: Server statistics
ro_RO: Statistici server

en: Server status
ro_RO: Status Server

en: Server traffic
ro_RO: Trafic server

en: Server traffic settings
ro_RO: Setari trafic server

en: Service name
ro_RO: Nume serviciu

en: Service protocol
ro_RO: Protocol

en: Services status
ro_RO: Status servicii

en: Settings
ro_RO: Setari

en: Show
ro_RO: Arata

en: Show in
ro_RO: Arata in

en: Size
ro_RO: Marime

en: State/Province
ro_RO: Stat / Provincie

en: Statistics
ro_RO: Statistici

en: Stats
ro_RO: Statistici

en: Status
ro_RO: Stare

en: Street 1
ro_RO: Adresa principala

en: Street 2
ro_RO: Adresa secundara

en: Subdomain
ro_RO: Subdomeniu

en: Subdomain alias
ro_RO: Emailuri subdomeniu

en: Subdomain errors
ro_RO: Erori subdomenii

en: Subdomain name
ro_RO: Nume subdomeniu

en: Subdomains
ro_RO: Subdomenii

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Submit changes
ro_RO: Salveaza modificarile

en: Support system
ro_RO: Suport sistem

en: Suspended
ro_RO: Suspendat

en: Switch
ro_RO: Schimba

en: Switch to user interface
ro_RO: Schimba pe interfata utilizator

en: System
ro_RO: Sistem

en: System tools
ro_RO: Instrumente sistem

en: Target port
ro_RO: Port destinatie

en: This user name already exist.
ro_RO: Acest nume de utilizator exista deja.

en: To Admin
ro_RO: Pentru Administrator

en: To reseller
ro_RO: Pana la reseller-ul

en: Total Domains
ro_RO: Total Domenii

en: Traffic
ro_RO: Trafic

en: Traffic usage
ro_RO: Trafic utilizat

en: Type
ro_RO: Tip

en: UP
ro_RO: SUS - activ

en: URL protocol
ro_RO: Protocol URL

en: URL to this admin panel
ro_RO: URL catre acest panel

en: Unknown
ro_RO: Nedeclarat

en: Unknown Error
ro_RO: Eroare necunoscuta

en: Update
ro_RO: Actualizare

en: Update data
ro_RO: Salveaza datele

en: Upload
ro_RO: Incarca

en: Upload logo
ro_RO: Incarca logo

en: Used
ro_RO: Folosit

en: User
ro_RO: Utilizator

en: User (first and last) name
ro_RO: Utilizator (nume si prenume)

en: User assignment
ro_RO: Alocare utilizatori

en: User login (system) name
ro_RO: Autorizare nume (system) utilizator

en: User password
ro_RO: Parola utilizator

en: User real (first and last) name
ro_RO: Numele real utilizator (nume si prenume)

en: User type
ro_RO: Tip utilizator

en: User type (admin, reseller, user)
ro_RO: Tip utilizator (administrator, reseller, utilizator)

en: Username
ro_RO: Nume utilizator

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Very high
ro_RO: Foarte ridicat

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: View aliases
ro_RO: Alias-e

en: Warnings and Errors
ro_RO: Atentionari si Erori

en: Web in
ro_RO: Intrari Web

en: Web out
ro_RO: Iesiri Web

en: Web statistics
ro_RO: Statistici web

en: Web traffic
ro_RO: Trafic Web

en: Webtools
ro_RO: Instrumente Web

en: Year
ro_RO: Anul

en: Yes
ro_RO: Da

en: Your message
ro_RO: Mesajul dumneavoastra

en: Zip/Postal code
ro_RO: Codul Postal/Zip

en: _: Localised language
ro_RO: Română - Romanian

en: domain
ro_RO: Domeniu

en: domains
ro_RO: Domenii

en: everything
ro_RO: tot

en: i-MSCP - Client/Create CatchAll Mail Account
ro_RO: i-MSCP - Client/Creaza Cont colector Mail

en: i-MSCP updates
ro_RO: i-MSCP actualizari

en: internet Multi Server Control Panel
ro_RO: Panou de Control Multi User pentru Internet

en: missing domain
ro_RO: domeniu lipsa

en: n\a
ro_RO: N/A

en: no
ro_RO: nu

en: older than 1 month
ro_RO: mai vechi de o luna

en: older than 12 months
ro_RO: mai vechi de 12 luni

en: older than 2 weeks
ro_RO: mai vechi de doua saptamani

en: older than 3 months
ro_RO: mai vechi de 3 luni

en: older than 6 months
ro_RO: mai vechi de sase luni

en: subdomain
ro_RO: Subdomeniu

en: subdomains
ro_RO: Subdomenii

en: traffic
ro_RO: Trafic

en: unlimited
ro_RO: nelimitat

en: view aliases
ro_RO: vezi alias-uri

en: yes
ro_RO: da
